reklama baner reklama
baner

NEWS

- Zapowiedzi

Marcowy Timof


Na początku drugiej połowy marca ukażą się trzy nowości od Timof Comics, a jeszcze w lutym na rynek trafił dodruk "Fun Home". Sprawdźcie tytuły premier i przykładowe grafiki!

Asian Store Junkies

Asian Store Junkies

Scenariusz: Berliac
Rysunki: Berliac
Wydanie: I
Data wydania: Marzec 2018
Tłumaczenie: Dominik Szcześniak
Druk: czarno-biały
Oprawa: miękka
Format: 150x210 mm
Stron: 68
Cena: 19,99 zł
Wydawnictwo: Timof Comics
ISBN: 978-83-65527-34-9
Komiks nr 246

Asian Store Junkies ukazywał się w odcinkach w magazynie Vice. To komiks zabawny... w odrażającym stylu. Nie ma jak się do niego przyczepić... bo jest tak odrażająco obślizgły, że żadne g***o się nie utrzyma. Na dodatek jest krótszy od Sadbøia, przez co każdy d***l go strawi!

Polecamy! Sowa (rola epizodyczna) też go poleca!

Berliac - argentyński komiksiarz, tworzący w stylu mangowym. W swoim artystycznym życiu tułał się po całym świecie, od niedawna mieszka w Polsce, w Krakowie. Sadbøi to najobszerniejszy komiks w jego dorobku.

[opis wydawcy]
Asian Store Junkies Asian Store Junkies Asian Store Junkies Asian Store Junkies Asian Store Junkies Asian Store Junkies
Pantera

Pantera

Scenariusz: Brecht Evens
Rysunki: Brecht Evens
Wydanie: I
Data wydania: 20 Marzec 2018
Tłumaczenie: Agnieszka Bienias
Druk: kolor
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 280X230 mm
Stron: 136
Cena: 99,00 zł
Wydawnictwo: Timof Comics
ISBN: 978-83-65527-58-5
Komiks nr 244

Brecht Evens przedstawia nam niepokojącą powieść graficzną o małej dziewczynce i jej wyimaginowanym kocim towarzyszu. Obrazoburczy w swoich rysunkach i układzie stron, subtelny w swoich opowieściach i zręczny w uchwyceniu ludzkich przeżyć, Evens, stworzył splątane i mroczne arcydzieło.

Krystynka mieszka w dużym domu z ojcem i jej kotką, Panną Kocinką. W momencie gdy Kocinka zachorowała i w efekcie zmarła, Krystynka jest zdruzgotana. Jednak gdy pozostaje sama w swoim pokoju, zaczyna się dziać coś wyjątkowego: z szafki w kredensie wyskakuje Pantera i rozpoczyna swoją opowieść o odległej Panterlandii, gdzie jest księciem koronnym.

Zmiennokształtny mówi Krystynce wszystko, co ta chce usłyszeć i zaczyna przejmować kontrolę nad życiem Krystynki, alienując ją od innych zabawek i przyjaciół. W miarę jak Krystynka traci kontrolę nad swoim losem, Pantera zamyka ją w świecie, który dla niej wykreowała. Pantera to mrożąca krew w żyłach podróż w mroczne zakamarki ludzkiej psychiki. To wydanie jest rozbudowaną wersją reżyserską. Zawiera dodatkowe materiały nie opublikowane w oryginalnej książce.

Brecht Evens - belgijski twórca komiksowy urodzony w 1986 roku. Studiował ilustrację w Gent i komiks w Brukseli. Za komiks "Wrong Place" otrzymał nagrody Willy'ego Vandersteena w 2010 roku i nagrodę publiczności w Agouleme w 2011 roku. Od 2013 roku mieszka w Paryżu. W 2016 roku otrzymał za "Panterę" nagrodę Bédélys na kanadyjskim festiwalu w Montrealu.

Książkę wydano ze wsparciem funduszu Flanders Literature. flandersliterature.be

[opis wydawcy]
Pantera Pantera Pantera Pantera Pantera Pantera
Ralph Azham #10: Ogień, który dogasa

Ralph Azham #10: Ogień, który dogasa

Scenariusz: Lewis Trondheim
Rysunki: Lewis Trondheim
Kolor: Brigitte Findakly
Wydanie: I
Data wydania: 20 Marzec 2018
Seria: Ralph Azham
Tytuł oryginału:
Wydawca oryginału: Dupuis
Tłumaczenie: Katarzyna Sajdakowska
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 210x290 mm
Stron: 48
Cena: 37,00 zł
Wydawnictwo: Timof Comics
ISBN: 978-83-65527-53-0
Komiks nr 245

Po dramatycznych wydarzeniach z poprzedniego tomu, Ralph Azham pomimo lęków, które mu towarzyszą, jest bardziej niż kiedykolwiek zdeterminowany, by zaprowadzić pokój w królestwie. Niepokoje, że zostanie zepsuty przez władzę, zniknęły wraz z pojawieniem się potrzeby zaprowadzenia porządku w Astolii. Wybraniec wie, że może liczyć na swoich najbliższych, wśród których są Yassu i Zania.

Nagłe zniknięcie szpiegującego ich Willa, doprowadza do odkrycia klanu nieśmiertelnych i ich tajemnic. A co stanie się z miłością Ralpha i Zanii, gdy Ralph odkryje naturę drugiej mocy Zanii? Na Ralphie nie ciążą już tylko decyzje osobiste, ale też i odpowiedzialność za cały kraj. Jaki wpływ wywrze to na naszym bohaterze? Ten tom odpowiada na liczne nurtujące nas pytania, ale i stawia nowe.

*  *  *

Ralph Azham jest dla mnie wielkim odkryciem. Lektura pierwszych dwóch albumów serii sprawiła mi nieskrywaną frajdę. Szukacie błyskotliwego komiksu rozrywkowego? Jesteście gotowi na szaloną przygodę z nie mniej szalonymi bohaterami? Chyba nie musicie się domyślać, co Wam polecam...

Jakub Syty, paradoks.net.pl

Lewis Trondheim stworzył fantastyczną woltyżerkę, zgrabnie ukazującą nieprzewidywalne perypetie ciekawego (anty)bohatera. Właściwe zbilansowanie przygody, grozy, czarnej komedii i obyczaju w ciekawej oprawie graficznej stanowi najpełniejszy opis zwartości komiksu. Dzieło smakowite, lekkostrawne i powalające. Palce lizać!

Mirosław Skrzydło, booklips.pl

Artysta umiejętnie łączy swój wyjątkowy, „rysunkowy” styl z sagą fantasy tworząc historię, która nie tylko bawi, ale przykuwa uwagę czytelnika zaintrygowanego zarówno licznymi przygodami głównego bohatera jak i oryginalnym uniwersum, w którym rozgrywa się akcja komiksu.

Marcin Kamiński, onet.pl

[opis wydawcy]
Ralph Azham #10: Ogień, który dogasa Ralph Azham #10: Ogień, który dogasa Ralph Azham #10: Ogień, który dogasa Ralph Azham #10: Ogień, który dogasa Ralph Azham #10: Ogień, który dogasa Ralph Azham #10: Ogień, który dogasa
Fun Home. Tragikomiks rodzinny

Fun Home. Tragikomiks rodzinny

Scenariusz: Alison Bechdel
Rysunki: Alison Bechdel
Wydanie: III
Data wydania: Wrzesień 2014
Tytuł oryginału: Fun Home. A Family Tragicomic Rok wydania oryginału: 2006
Tłumaczenie: Sebastian Buła, Wojciech Szot
Druk: czarno-biały
Oprawa: miękka
Format: 155x210 mm
Stron: 240
Cena: 49,00 zł
Wydawnictwo: Timof Comics
ISBN: 978-83-63963-67-5
W lutym 2018 roku komiks miał dodruk.

Oryginalne i wspaniale opowiedziane wspomnienia kultowej autorki komiksów, których szczególnymi wyróżnikami są gotyckie łuki, rodzinny dom pogrzebowy, erotyczne niespełnienie i wielka literatura.

Ta niesamowita książka autorstwa Alison Bechdel jest śmieszno-straszną rodzinną opowieścią, perfekcyjnie skomponowaną z charakterystycznych, gotycyzujących rysunków Bechdel. Obok Persepolis Marjane Satrapi to jeden z najodważniejszych i najważniejszych pamiętników graficznych.

Poznaj ojca Alison, specjalistę od konserwacji i obsesyjnego renowatora rodzinnego, wiktoriańskiego domu, prowadzącego – podobnie jak jego przodkowie – dom pogrzebowy, nauczyciela języka angielskiego, lodowato zdystansowanego rodzica i nieujawnionego homoseksualistę, który – jak wychodzi na jaw – przez wiele lat romansował z mężczyznami. Przez czasem wzruszającą, a czasem bezwzględnie zabawną narrację, odkrywamy tęsknotę za ojcem, o której opowiada córka. I mimo leżących w oddali zakurzonych trumien, ich relacje nabierają bardzo intymnego wyrazu dzięki ukrytym w książce kodom. Kiedy Alison „wychodzi z szafy” i oświadcza, że jest lesbijką, rozwiązanie jest błyskawiczne, drastyczne – i zbawcze.

Komiks zawiera esej Izabeli Filipiak zatytułowany Fun Home, czyli żałoba po nieobecności.

Książka została wielokrotnie nagrodzona i wyróżniona m.in. tytułem książki roku TIME 2006.

*  *  *

Komiksowe arcydzieło o dwóch ludziach, żyjących w jednym domu, ale w dwóch różnych światach i o tajemniczych długach, które wobec siebie zaciągnęli.

"Time", The Best Book of 2006 (Najlepsza książka 2006)

Jeden z najlepszych pamiętników tej dekady (…) niewymownie intymny i bez reszty wciągający.

"New York Magazine", Ten Best Books of the Year (Dziesiątka najlepszych książek roku)

Fun Home jest prawdopodobnie najbardziej kompaktową i jednocześnie najbardziej wymowną autobiografią jaka kiedykolwiek powstała.

Sean Wilsey, "New York Times Book Review"

Objawienie (…) Robi wrażenie prawdziwie literackiego osiągnięcia, głównie dzięki jego bohaterom, którzy wprawiają w zakłopotanie, rozczarowują i łamią serca w sposób, w jaki ludzie robią w rzeczywistości i najlepszej prozie.

"Minneapolis Star-Tribune"

Osławiony (choćby wyróżnieniem dla najlepszej książki roku 2006 wg magazynu "Time") komiks Alison Bechdel, autorki słynnej w Stanach serii Dykes to Watch Out For i pierwszej lesbijki amerykańskiego komiksu. Osławiony zasłużenie dodajmy. Tak subtelne, bogate w niuanse portrety bohaterów rzadko zdarzają się w literaturze. Rzadko też spotyka się tak przemyślaną, kompleksową strukturę dzieła. A już w ogóle nieczęsto trafia się na tak przejmujące historie. Co prawda pisze je samo życie, ale tak doskonałe przełożenie ich na język sztuki to prawdziwe mistrzostwo. Autobiograficzna opowieść Bechdel o mocowaniu się ze światem, ojcem (przede wszystkim z nim, to w dużej mierze książka właśnie o nim), własną tożsamością (nie tylko seksualną) to literatura najwyższych lotów. Anglojęzyczni mają na tego typu przypadki ładne określenie - "instant classic". A po polsku powiedzmy - rzecz dziejowa.

Szymon Holcman

[opis wydawcy][ljc]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-