reklama baner reklama
baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Komiks niemiecki w Opolu


Od 16 października do 17 listopada w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu można oglądać wystawę Life is Life - Graphic Novel – niemiecka powieść graficzna, a 31 Października wziąć udział w towarzyszącym jej warsztacie literacko-językowym.
Informacja organizatora:

Wystawa przygotowana przez Goethe-Institut prezentuje wybór najwybitniejszych niemieckich powieści graficznych/komiksów narracyjnych z ostatnich lat, których twórcami są zarówno znani już artyści jak i cenieni debiutanci.

Wśród prezentowanych tytułów można znaleźć m.in. komiksy inspirowane literaturą i historią, biografie, a także adaptacje klasyki literackiej: Dantego, Cervantesa, Goethego, Musila. Nieobca jest niemieckiemu komiksowi literatura faktu. Sporym zainteresowaniem rysowników cieszy się także tematyka społeczna i obyczajowa.

35 plakatów prezentowanych na wystawie stanowi przegląd różnych konwencji estetycznych, z których najbardziej popularną wśród niemieckich rysowników jest "komiks brut".

Plakaty uzupełnia wystawa książek powstała na bazie kolekcji Najnowsze powieści graficzne z Niemiec (Aktuelle Graphic Novels aus Deutschland) frankfurckich Targów Książki 2014. Jej twórcą jest Andreas Platthaus, zastępca szefa działu felietonów "Frankfurter Allgemeine Zeitung".


Wstęp na wystawę jest darmowy, a można ją oglądać w Małej Galerii Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu, mieszczącej się przy ul. Piastowskiej 18.

Wystawie towarzyszy warsztat literacko-językowy przygotowany dla uczniów uczących się języka niemieckiego DZISIAJ CZYTAMY KOMIKSY/HEUTE LESEN WIR COMICS, który zorganizowany zostanie 31 października o godz. 9.00 w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu (ul. Piastowska 20).

Oba wydarzenia są częścią XIV Dni Kultury Niemieckiej na Śląsku Opolskim.

LIFE IS LIVE
Plakat wystawy

Dodatkowe informacje:

Wystawa "Life is Life - Graphic Novel – niemiecka powieść graficzna"
Warsztat literacko-językowy "Dzisiaj czytamy komiksy"
O wystawie na stronie Goethe-Institut

[PKP za WBP Opole]Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-