reklama baner reklama

Nowe Teksty

Czerwony kryminał
Zimiński o 5. tomie "Skalpu"
Prawie jak Spider-Man
Tymczyński o 3. tomie "Deadpool Classic"
Komiksy na święta #2017
Chmielewski o wymarzonych reedycjach
Zmierzch szlachetnego dzikusa
Zimiński o 4. tomie "Skalpu"
Królik ronin i zagadka przeklętej świątyni
Grygiel o 31. tomie "Usagi Yojimbo"

Zapowiedzi

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

Forum Alei Komiksu

Zapytaj Wydawcę

baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Spotkanie: Żaglewski i superbohaterowie w Zamku


We wtorek, 3. października w poznańskiej księgarni Bookowski zacznie się o godzinie 18.30 spotkanie z Tomaszem Żaglewskim, autorek książki "Kinowe uniwersum superbohaterów. Analiza współczesnego filmu komiksowego" - polecamy!
Jeśli ktoś naukowo zajmuje się komiksem, to jest to spory fenomen - chodźcie na spotkanie z Tomkiem Żaglewskim!

Co jest przyczyną ogromnego sukcesu filmowych produkcji, które jeszcze pod koniec XX wieku uchodziły za synonim złego smaku? Co sprawia, że rzesze widzów cierpliwie przeczekują napisy końcowe, by obejrzeć zapowiedzi kolejnych przygód swoich ulubieńców? Dlaczego Kinowe Uniwersum Marvela stało się wielkim fenomenem kulturowym? I w jaki sposób hollywoodzkim twórcom udaje się odtworzyć sieć personalno-fabularnych zależności, które cechują komiksowe superbohaterskie epopeje?

Na te pytania stara się odpowiedzieć dr Tomasz Żaglewski - naukowo zajmuje się badaniem historii i teorii kultury popularnej, a zwłaszcza komiksu w kontekście współczesnej kultury medialnej i audiowizualnej. Jest adiunktem w Zakładzie Badań nad Kulturą Filmową i Audiowizualną Instytutu Kulturoznawstwa Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz członkiem Stowarzyszenia Badaczy Popkultury i Edukacji Popkulturowej Trickster. Współpracuje z czasopismami „Zeszyty Komiksowe” i „KaZet”.

Spotkanie poprowadzą: Marcin Adamczak i Jakub Walczyk.

IP
Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18.30 i potrwa do godziny 20.00. Doktora Żaglewskiego będzie można spotkać w Bookowski. Księgarnia w Zamku, która znajduje się przy ulicy Św. Marcina 80/82 w Poznaniu.

[ljc]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-