reklama baner reklama

Nowe Teksty

Pamiętaj, że umrzesz
Jasiński o "Opowieści Grabarza. Krótkie historie o życiu marnym i bez celu"
Czas się skończył
Kleszcz o "Avengers. Czas się kończy #03"
Jeszcze bardziej dawno temu, w nie tak dalekiej Korelii
Zimiński o filmie "Han Solo: Gwiezdne wojny - historie"
Prawie tak dobry jak klasyka
Kleszcz o "Conan. Narodziny legendy"
Wesołe bagnisko grozy
Sławiński o "Saga o Potworze z Bagien. Tom 1"

Zapowiedzi

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

  • Dwutakt 2018
  • Miejsce: Poznań, Dwór Artusa, Rynek Staromiejski 6
    Kiedy: 2018-10-20

Forum Alei Komiksu

baner

NEWS

- Zapowiedzi

Egmont po polsku


Już w sierpniu ukaże się drugi tom "nowych przygód" Kajko i Kokosza ("Łamignat Straszliwy"), a we wrześniu Egmont wyda aż siedem polskich albumów, w tym drugiego Bradla i Relax oraz nowe komiksy dla dzieci nagrodzone w konkursie im. Janusza Christy.
Dla dzieci, dla młodzieży, dla fanów. Absolutni klasycy - Wróblewski, Rosiński, Christa i... Lutczyn. Oraz ich uczniowie i następcy, m.in. Samojlik, Surma, Kołomycka, Bednarczyk i Kur. Druga połowa roku obfituje w rodzime komiksy. Już w sierpniu ukaże się kolejny tom serii „Kajko i Kokosz – Nowe przygody”: Łamignat Straszliwy.

Miesiąc później do rąk czytelników trafi pięć nowych komiksów dla dzieci autorstwa laureatów Konkursu im. Janusza Christy: pierwsze tomy serii – „Pikapidula”, „Oto Tosia”, „Maja i Minizaury”, „Oskar i Fabrycy” oraz trzeci tom serii „Mały Lisek i Wielki Dzik”.

Także we wrześniu czytelnicy doczekają się drugich tomów: antologii „Relax” oraz kryminału noir w wojennej scenerii – „Bradl”.

IX17PLkomiks

Kajko i Kokosz – Łamignat Straszliwy, tom 2
Scenariusz: Maciej Kur, Tomasz Samojlik Rysunki: Piotr Bednarczyk, Sławomir Kiełbus, Tomasz Samojlik
Kontynuacji kultowej serii podjęli się – w swoim stylu, ale z wielkim szacunkiem dla ducha oryginału – znani polscy scenarzyści i rysownicy: Piotr Bednarczyk, Sławomir Kiełbus, Maciej Kur oraz Tomasz Samojlik. W nowych komiksach z Mirmiłowa powracają starzy bohaterowie – rozbójnik Łamignat i jego ukochana żona Jaga, fajtłapowaci Zbójcerze na czele z Hegemonem, niesforny smok Miluś, desperujący Mirmił i jego rubaszny brat Wojmił, a także sami tytułowi bohaterowie.
Czytelnicy znajdą w nowych przygodach Kajka i Kokosza wszystko to, za co kochali oryginalną serię – przygody, czary, bijatyki, humor sytuacyjny i słowny.
Gratka dla fanów komiksu i twórczości Sławomira Kiełbusa. Kajko i Kokosz – Nowe przygody making off. Zapraszamy na stronę na Facebooku.
Liczba stron: 40
Cena: 19,99 zł
Premiera: 17.08.2017


Pikapidula, tom 1, Wszyscy na pokład
Scenariusz i rysunki: Agnieszka Surma

Któż z nas nie marzył, by być piratem? Pływać po morzach i oceanach na pięknym statku, szukać ukrytych skarbów... Mała Ada postanawia zostać kapitanem piratów. W tym celu potrzebuje własnej załogi i nieco wyobraźni. Werbuje więc tatę, mamę, psa… a nawet świnkę morską! Razem tworzą niezłą piracką bandę i przeżywają wiele zabawnych sytuacji.

Liczba stron: 48
Cena: 24,99 zł
Premiera: 20.09.2017


Oto Tosia, tom 1, W poszukiwaniu Pietrostwora
Scenariusz i rysunki: Marta Falkowska

Co zrobilibyście, gdybyście pewnego dnia w waszym ogródku znaleźli odcisk wielkiej łapy, niepasujący do żadnego znanego wam stworzenia?
Tosia nie miała wątpliwości – trzeba wyruszyć na wyprawę badawczą! Pełna zapału i chęci odkrywania udaje się wraz ze swoim wiernym towarzyszem Panem Preclem na poszukiwanie przygody.

Liczba stron: 48
Cena: 24,99 zł
Premiera: 20.09.2017


Maja i Minizaury, tom 1, Odnaleziony świat
Scenariusz i rysunki: Kajetan Wykurz

Trzy dinozaury z kosmosu przybywają na Ziemię, aby się na niej osiedlić. Planetę zamieszkują inne, dużo większe od nich istoty. Jedną z nich jest jedenastoletnia Maja.
Czy dziewczynce uda się nawiązać z minizaurami nić porozumienia i zdobyć ich zaufanie? I czy świat gigantów nie będzie dla naszych małych bohaterów zbyt niebezpieczny?

Liczba stron: 48
Cena: 24,99 zł
Premiera: 20.09.2017


Oskar i Fabrycy, tom 1, Straszne smoczysko
Scenariusz i rysunki: Mieczysław Fijał

Oskar i Fabrycy są najlepszymi przyjaciółmi. Ciekawscy, niesforni, pełni energii chłopcy zawsze mają mnóstwo zwariowanych pomysłów. Nawet zwykła wycieczka szkolna okazuje się być początkiem wielkiej przygody.
Niespodziewany zbieg okoliczności i odrobina magii przenoszą bohaterów do nieznanego im średniowiecznego świata, gdzie będą musieli zgładzić strasznego smoka!

Liczba stron: 48
Cena: 24,99 zł
Premiera: 20.09.2017


Malutki Lisek i Wielki Dzik, tom 3, Świt
Scenariusz i rysunki: Berenika Kołomycka

Malutki Lisek i Wielki Dzik trzymają się zawsze razem, tak jak przystało na najlepszych przyjaciół. Przemierzają lasy i łąki, odkrywając nieznane. Szukają odpowiedzi na nurtujące ich pytania: czym jest tajemniczy Endeżet i dlaczego jest nam smutno, kiedy nie wszystko układa się po naszej myśli?
Jak wygląda Cień Smutku i dlaczego nie wolno dać się mu złapać? Ale najważniejsze, że zawsze wychodzą cało z opresji, bo mają siebie nawzajem. Doskonały komiks dla najmłodszych czytelników!

Liczba stron: 48
Cena: 24,99 zł
Premiera: 20.09.2017


Relax – Antologia opowieści rysunkowych, tom 2
Drugi tom antologii prezentującej wybór prac artystów z legendarnego magazynu.
„Relax” to najważniejsze pismo w historii polskiego komiksu. Ukazywało się w latach 1976–1981 i ukształtowało całe pokolenie miłośników opowieści obrazkowych. Przedstawiane były w nim komiksy o rozmaitej tematyce – humorystyczne, fantastyczne, wojenne, historyczne. Na jego łamach publikowali najważniejsi polscy rysownicy, których komiksy są czytane do dziś, m.in. Janusz Christa, Grzegorz Rosiński, Marek Szyszko, Jerzy Wróblewski.

Dla dawnych czytelników „Relaxu” antologia ta będzie wspaniałym powrotem do czasów dzieciństwa, młodszym przybliży dzieła ze złotego okresu polskiej sztuki komiksowej.

Spis treści:
Wstęp Wojciecha Birka
Vahanara – Jerzy Wróblewski, Mieczysław Derbień („Relax” nr 18–21)
Pięć kroków wstecz – Marek Szyszko, Zofia Chmurowa („Relax” nr 18–19)
Palacze – Janusz Christa („Relax” nr 5, 14)
Barykada na Woli – Witold Parzydło, Waldemar Kazanecki („Relax” nr 12)
Tam gdzie słońce zachodzi seledynowo – Waldemar Andrzejewski, Stefan Weinfeld („Relax” nr 11)
Coś z ryb – Janusz Christa („Relax” nr 15)
Klęska wikinga – Grzegorz Rosiński, Leszek Moczulski („Relax” nr 3)
Zasadzka – Grzegorz Rosiński, Leszek Moczulski („Relax” nr 4)
Zdrada – Grzegorz Rosiński, Leszek Moczulski („Relax” nr 7)
Bolesławowe słupy – Grzegorz Rosiński, Leszek Moczulski („Relax” nr 5)
Zaginiona załoga – Janusz Christa („Relax” nr 2)
Konus – Marek Szyszko, Krzysztof Szwed („Relax” nr 15–17)
Bajki dla dorosłych – Janusz Christa („Relax” nr 5–6)
Ślad wiedzie w przeszłość – Jerzy Wróblewski, Chmielewski („Relax” nr 26–29)
Strach – Jacek Skrzydlewski („Relax” nr 17)
Opowieści nie z tej ziemi – Witold Parzydło, Stefan Weinfeld („Relax” nr 12–17)
Lekcja tenisa – Edward Lutczyn, Zakasz („Relax” nr 26)
Przerwana rozmowa – Edward Lutczyn, Zakasz („Relax” nr 31)
Mundial 78 – Edward Lutczyn, Zakasz („Relax” nr 19)
Posłowie Grzegorza Rosińskiego

Liczba stron: 160
Cena: 79,99 zł
Premiera: 20.09.2017Bradl, tom 2
Scenariusz: Tobiasz Piątkowski; Rysunki: Marek Oleksicki

Kazimierz Leski powraca w drugim tomie serii Bradl autorstwa Tobiasza Piątkowskiego i Marka Oleksickiego! Wraz z nieuchwytnym dla wroga oficerem polskiego wywiadu zwiedzimy zadymione knajpy okupowanej Warszawy, w których przy dźwiękach piosenek Mieczysława Fogga można spotkać miłość życia. Zajrzymy też do zapomnianych tuneli pod miastem, gdzie w mroku czają się tajemnice przeszłości. Korzystanie z tajnych skrytek, werbunek agentów, ucieczki przed łapankami – oto codzienność Bradla i jego organizacji szpiegowskiej: Muszkieterów. Tym razem Leski będzie musiał zmierzyć się z wrogiem, którego sam stworzył…
Opowieść utrzymana jest w eleganckiej stylistyce noir, stanowiącej idealną oprawę przygód nieustraszonych szpiegów z czasów II wojny światowej. Album został wzbogacony o wstęp historyczny doktora Andrzeja Zawistowskiego, szkice poszczególnych kadrów i postaci oraz zdjęcia okupowanej Warszawy.

Liczba stron: 64
Cena: 29,99 zł
Premiera: 20.09.2017

Egmont


[ljc]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-