reklama baner reklama

Nowe Teksty

Wysyp Venomów
Panic o "Amazing Spider-Man. Globalna sieć #08: Venom Inc."
Mighty Mike
Kleszcz o "Uniwersum DC według Mike`a Mignoli"
Brzydki i słaby
Kleszcz o "Superman. Action Comics #03: Polowanie na Lewiatana"
Okładka miesiąca: październik 2020
Chmielewski wybiera okładkę miesiąca
Piękny finał dobrej serii
Sławiński o "Czarny Młot #04: Era Zagłady. Część 2"

Zapowiedzi

Reklama baner Reklama

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

Forum Alei Komiksu

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Wystawa w Rypinie: Jacek Fedorowicz. To tylko żarty


W dniach 5 - 30 czerwca w Miejsko - Powiatowej Bibliotece Publicznej w Rypinie (ul. Warszawska 20) będzie można obejrzeć wystawę "Jacek Fedorowicz. To tylko żarty". Spotkanie z Jackiem Fedorowiczem odbędzie się 26 czerwca o godzinie 17:00.
Fedorowicz w Rypinie

Miejsko - Powiatowa Biblioteka Publiczna w Rypinie (ul. Warszawska 20) zaprasza na wystawę z cyklu "Cztery pory roku z satyrą i komiksem" Wojciecha Łowickiego. Tym razem bardzo satyrycznie:

„Jacek Fedorowicz. To tylko żarty”

O Jacku Fedorowiczu opowiada W. Łowicki (fragmenty):

(…)Przyszedł czas na studia, wymarzone - artystyczne. Wyższa Szkoła Sztuk Plastycznych w Sopocie. Ale nie było to takie proste. Miał „niewłaściwe” pochodzenie: „syn wroga ludu”, nie przynależał do ZMP, nie posiadał nawet prac, które mógł pokazać przed egzaminem. Zakazanych wówczas przez stalinowskie władze komiksów pokazać przecież nie mógł… Czy to więc szczęście, czy to talent, ale udało się i Fedorowicz zdał. Mało tego, ukończył także studia na Wydziale Malarstwa Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Gdańsku. I gdyby nie ciekawość, a także chęć poprawy finansowej swojej sytuacji, zostałby dziś znanym malarzem (konstruktywistą, a może realistą). Pchało go jednak do odkrywania coraz to nowszych możliwości...

O tym co było dalej, jak nasz Bohater został wziętym rysownikiem i co z tego wynikło dowiecie się Państwo dzięki ekspozycji w Miejsko - Powiatowej Bibliotece Publicznej w Rypinie.

Wystawa czynna od 5 do 30 czerwca 2017 r.

UWAGA! Wieczorek autorski, na którym będzie można spotkać się z samym Jackiem Fedorowiczem i wysłuchać jego felietonów satyrycznych, zaplanowano na 26 czerwca o godz. 17 w miejscu ekspozycji.


[Ystad za komiksisatyra.pl]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-