reklama baner reklama

Nowe Teksty

Samotność buca
Panic o "Wilsonie"
Wyrzuty sumienia Franka C.
Kleszcz o "Bloodshot: Odrodzenie #01: Kolorado"
Generyczność frankofona
Tymczyński o "Lady S #08: Racja stanu"
Okładka miesiąca: luty 2019
Chmielewski wybiera okładkę miesiąca
Dokąd zmierzamy, panie Vaughan?
Sus o 3. i 4. tomie "Paper Girls"

Zapowiedzi

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

  • Rumia Comic Con 2019
  • Miejsce: Rumia, Stacja Kultura - Biblioteka Rumia, Starowiejska 2
    Kiedy: 2019-03-02

Forum Alei Komiksu

baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Warsztaty komiksowe z Maciejem Pałką w Lublinie


21 kwietnia w lubelskiej Klubo Księgarni "Między Słowami" (ul. Rybna 4) w ramach Weekendu Księgarń Kameralnych odbędą się warsztaty komiksowe prowadzone przez Macieja Pałkę.

W „Między Słowami” odbędzie się cykl warsztatów i spotkań autorskich. Uczestnicy poznają historię komiksów i nauczą się je tworzyć. Będą też mieli okazję porozmawiać z pisarzem Marcinem Wrońskim.

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich przypada na 23 kwietnia. Święto ustanowiono, by promować czytelnictwo i podejmować inicjatywy służące ochronie praw autorskich i własności intelektualnej.

20170421zatrzymajsie

Z tej okazji w wielu księgarniach w całej Polsce odbędzie się Weekend Księgarń Kameralnych (21–23 kwietnia). Na tych, którzy kochają książki, czekają spotkania autorskie, koncerty, wystawy, panele na temat czytelnictwa, warsztaty tematyczne, spacery miejskie i zabawy dla dzieci.

W Lublinie święto książki będzie obchodzone w „Między słowami”. To klimatyczne miejsce, połączenie księgarni i kawiarni. Na co dzień można w nim nie tylko kupić książki, ale też zasiąść w fotelu z kubkiem herbaty lub lampką wina. W ramach Weekendu Księgarń Kameralnych zaplanowano tam cykl bezpłatnych wydarzeń.

Pierwszego dnia (21 kwietnia) miłośnicy komiksów mogą wziąć udział w warsztatach „Komiks: zrób to sam!”, prowadzonych przez Macieja Pałkę. 22 kwietnia będzie okazją do lirycznych uniesień – Ewa Frączek poprowadzi warsztaty literackie „Lubelskie wersety”. Tego dnia o kryminalnych tajemnicach miasta opowie pisarz Marcin Wroński. Na koniec Weekendu Księgarń Kameralnych (23 kwietnia) Kamil Cywka spotka się z czytelnikami na spotkaniu autorskim.

Organizatorzy czekają na zgłoszenia. Można też celebrować święto książki tradycyjne: w wygodnym fotelu, z kubkiem czekolady i ulubioną lekturą w dłoni.[Ystad za razemztoba.pl]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-