reklama baner reklama

Nowe Teksty

Wysyp Venomów
Panic o "Amazing Spider-Man. Globalna sieć #08: Venom Inc."
Mighty Mike
Kleszcz o "Uniwersum DC według Mike`a Mignoli"
Brzydki i słaby
Kleszcz o "Superman. Action Comics #03: Polowanie na Lewiatana"
Okładka miesiąca: październik 2020
Chmielewski wybiera okładkę miesiąca
Piękny finał dobrej serii
Sławiński o "Czarny Młot #04: Era Zagłady. Część 2"

Zapowiedzi

Reklama baner Reklama

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

Forum Alei Komiksu

NEWS

- Rozmaitości

Zbiórka na komiks o Rotmistrzu Pileckim


Na portalu wspieram.to ruszyła zbiórka na wydanie komiksu będącego Raportem Rotmistrza Pileckiego z Auschwitz.[Ystad za wspieram.to]


Komentarze

Sortuj: od najstarszego | od najnowszego

marcholt -

"Całość wyceniliśmy na tyle - więc kosztuje tyle" - no to wyceńcie na mniej to będzie kosztował mniej.
Chyba środowiska tzw. "patriotyczne" zaczynają zarzynać tę swoja kurę, co im znosiła złote jaja.

loch7 -

Jaki nakład komiksu przewidujecie?

SKO -

Witam,
Dzięki za dodanie do alejakomiksu. Już spieszę z wyjaśnieniami.
Koszt przygotowania komiksu wyceniamy na 45.000,00zł. Zabezpieczyliśmy na ten cel około 25.000,00zł Jako Stowarzyszenie nie mamy możliwości pozyskania dodatkowych funduszy, zwłaszcza, że prowadzimy inny projekt (tłumaczenie samego Raportu Pileckiego i publikacja online z licencją na swobodne wykorzystanie w 12 językach). Za niedługo dostępne będzie na witoldpilecki.info.
Ale wracając do tematu komiksu. Całość wyceniliśmy na 45tyś złotych i brakuje nam 20tyś. Dlatego też taka kwota zbiórki (25k kwoty minus prowizja wspieram.to minus prowizje operatorów płatności minus podatek - da to łącznie 17.500). Komiks będzie miał 100 stron więc i duże koszty (przygotowanie, tłumaczenia na 2 języki obce, wydanie) plus koszty promocji, które w chwili obecnej pokrywamy z czego się da (głównie z własnych kieszeni) - jesteśmy organizacją społeczną, a jak to w organizacjach NGO z finansami zawsze krucho i każdą złotówkę oglądamy po pięć razy z każdej strony).

Odnośnie nagród i gratisowego komiksu - po sugestiach na FB wspieram.to komiks będzie gratisowo przy kwocie 100.00zł wsparcia (zaznaczone jest to w aktualnościach - ale faktycznie, nie wszyscy tam zaglądają więc też przeedytujemy po świętach nagrody.

P.S. Jesteśmy otwarci na wszystkie sugestie. Można z nami się kontaktować mailowo kontakt@szwadronpileckiego.pl (jestem na mailu 20h na dobę także w świętach, chyba że kobieta zaczyna walić gromami we mnie) lub poprzez FB https://www.facebook.com/raportypileckiego/

Dzięki wielkie za opinie - jesteście przecież profesjonalistami, my tylko chcemy zrobić coś, żeby promować naszego patrona.

ramirez82 -

Przykładowe kadry pokazują, że Kleszcz zrobił ogromne postępy. Ale sama zbiórka, gdzie komiks otrzymuje się przy wpłacie 250 zł to jakaś pomyłka. Mam wrażenie, że te 11 wpłat to już sukces ;-)

ljc -

wychodzi, że komiks kosztuje 250 zł

rekordu (nie)będzie :P

pokia -

Mało informacji o samym komiksie. O rysowniku, wzmianka, nic o scenarzyście. Kwota za całość wydaje mi się bardzo duża. Benefity mało atrakcyjne. Ile to będzie kosztowało w detalu?

Wybaczcie, ale sceptycznie podchodzę do tego wsparcia.

DrSkurczek -

Wspierałem większość crowdfundingowych akcji, ale w tym przypadku, skoro za 100zł i tak dostanę zaledwie 50% zniżki na komiks, niestety sobie odpuszczam.