Nowe Teksty

Zbiry z ferajny
Słoński o "The Goon. Tom 2"
Stara, lepsza Liga
Kleszcz o "Liga Sprawiedliwości. Bez Sprawiedliwości"
Nowy, stary Superman
Kleszcz o "Superman. Action Comics #01: Niewidzialna mafia"
Okładka miesiąca: grudzień 2019
Chmielewski wybiera okładkę miesiąca
To nie jest kraj dla pechowych złodziejaszków
Pawełek o "Criminal #01: Tchórz. Lawless"

Zapowiedzi

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

Forum Alei Komiksu

baner

NEWS

- Rozmaitości

Nowa formuła Alei Komiksu - PRIMA APRILIS 2017


Nowym redaktor naczelnym został Jacek "Ystad" Jastrzębski, a serwis zmieni właściciela.
Ubiegłoroczne zmiany logo i layoutu serwisu były pierwszym krokiem ku nowej wersji Alei Komiksu. Po ośmiu latach kierowania serwisem ze stanowiska redaktora naczelnego ustępuje Łukasz Chmielewski. Zastąpi go wieloletni redaktor Alei Komiksu, Jacek "Ystad" Jastrzębski. Serwis zmieni właściciela, którym będzie spółka założona przez koncern mediowy i start up z sektora nowych technologii.

"Po latach fanowskiego tworzenia serwisu komiksowego nadszedł czas jego profesjonalizacji. To rewolucja, na którą wszyscy czekaliśmy: redakcja, czytelniczy i nasi partnerzy. Cieszę się, że mogłem współtworzyć Aleję Komiksu i być częścią tych pionierskich zmian" - zadeklarował Chmielewski.

"Nie tracimy niezależności, a zyskujemy wsparcie, dzięki czemu serwis będzie jeszcze lepszy technologiczne i merytorycznie" - wyjaśnił Jastrzębski.

Chmielewski nie odchodzi z Alei Komiksu. Skupi się na rozwijaniu serwisu na platformach YouTube i Periscope. Jastrzębski pokieruje Aleją Komiksu, której aktywność publicystyczna i informacyjna zostanie przeniesiona do mediów społecznościowych, przede wszystkim na Facebooke'a i Pinteresta (gdzie serwis jest już obecny). Strona www Alei Komiksu (alejakomiksu.com) nie zostanie zamknięta, ale będzie funkcjonować jako baza komiksów i platforma wydarzeń związanych z komiksem.

Zmiany własnościowe i strukturalne wejdą w życie od 1. lipca 2017 roku ze względu na obecne zobowiązania serwisu wobec partnerów. Wtedy też zostanie podany do publicznej wiadomości nowy, korporacyjny właściciel Alei Komiksu.

[AK]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-