NEWS

- Film

Ryjówka przeznaczenia trafi na duży ekran


Ruszyły prace nad developmentem pełnometrażowego filmu animowanego "Ryjówka przeznaczenia" na podstawie komiksowej sagi o ryjówce autorstwa Tomasza Samojlika. Producentem filmu jest studio EGoFILM, które ma koncie inną produkcję związaną z Tomaszem Samojlikiem - animowany serial "Żubr Pompik".
„Ryjówka przeznaczenia” na dużym ekranie!

Ruszyły prace nad developmentem pełnometrażowego filmu animowanego „Ryjówka przeznaczenia” na podstawie komiksowej sagi o ryjówce autorstwa Tomasza Samojlika.

„Ryjówka przeznaczenia” to opowieść o wielkich przygodach jednych z najmniejszych ssaków świata – ryjówek, rzęsorków i zębiełków. Utrzymana w klimatach komediowego fantasy historia koncentruje się wokół postaci legendarnej ryjówki przeznaczenia, której misją staje się ocalenie lasu i jego mieszkańców przed Mrocznym Nieprzyjacielem (zwanym także mniej oficjalnie „Ludziem”). Traf chce, że ową legendarną postacią okazuje się być Dobrzyk – największa oferma w całej puszczy...

Prace nad adaptacją przebiegać będą pod okiem twórcy komiksowej serii Tomasza Samojlika, który wspólnie z Maciejem Kurem będzie odpowiedzialny za scenariusz filmu.

Tomek Samojlik: Ciężko mi opisać radość na myśl o tym, że zobaczymy na dużym ekranie ciamajdę Dobrzyka, jego wierną przyjaciółkę Śmiłkę, ryjówkowego mędrca Sorka czy wrednego Odylca. Przed nami mnóstwo pracy, ale damy radę!

ryjowkaEGO

Gdy pierwszy raz wzięłam do ręki Ryjówkę wiedziałam, że to materiał na film – mówi Ewelina Gordziejuk, producentka filmu - Wielkim atutem komiksu jest jego uniwersalność, to pozycja skierowana zarówno do młodych widzów, jak również ich rodziców. Dodatkowo komiks łączy świetną rozrywkę z nienachalną edukacją przyrodniczą i ekologiczną. Taki sam efekt będziemy się starali osiągnąć w naszym filmie.Projekt zyskał wsparcie finansowe Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Producentem filmu jest studio EGoFILM - odpowiadające na za takie produkcje jak Żubr Pompik (serial na podstawie książek Tomasza Samojlika) czy Wiking Tappi - we współpracy z Grupą Smacznego oraz Paris +Hendzel Co.


ryjowkaEGOdewelopRyjówka przeznaczenia

Ryjówka przeznaczenia

Scenariusz: Tomasz Samojlik
Rysunki: Tomasz Samojlik
Wydanie: II
Data wydania: Listopad 2014
Seria: Przygody Dobrzyka, Krótkie Gatki
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 16,5 x 23,5 cm
Stron: 112
Cena: 39,90 zł
Wydawnictwo: Instytut Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk, Kultura Gniewu
ISBN: 978-83-64858-09-3

Ryjówki to niewielkie, ruchliwe i wiecznie głodne ssaki. Niemal bez przerwy polują – nie pogardzą owadem, dżdżownicą, ślimakiem czy małą rybką. Mało kto jednak wie, że ryjówkom przydarzają się też mrożące krew w żyłach przygody. Gdy w lesie pojawia się Czarny Nieprzyjaciel, wróg wszelkiego istnienia, muszą szukać ratunku dla siebie i swojej doliny. Wedle starej przepowiedni w chwili próby ma im pomóc ryjówka przeznaczenia. Tylko jak ją znaleźć?

Zawiłe procesy ekologiczne z jedną z najbardziej fascynujących rodzin ssaków w roli głównej, przepowiednie wątpliwej skuteczności, awantury i perypetie, pościgi i brawurowe ucieczki! To wszystko, a nawet więcej, znajduje się na kartach Ryjówki przeznaczenia – opowieści fantasy w świecie ryjówek!

Nowe wydanie nagradzanego komiksu Tomka Samojlika (m.in. wyróżnienie Polskiego Stowarzyszenia Komiksowego dla najlepszego scenarzysty roku) zawiera materiały dodatkowe: nową krótką opowieść ze świata ryjówek i galerię plakatów.

[opis wydawcy]
Ryjówka przeznaczenia Ryjówka przeznaczenia Ryjówka przeznaczenia Ryjówka przeznaczenia Ryjówka przeznaczenia Ryjówka przeznaczenia
Norka zagłady

Norka zagłady

Scenariusz: Tomasz Samojlik
Rysunki: Tomasz Samojlik
Wydanie: II poszerzone
Data wydania: Listopad 2015
Seria: Przygody Dobrzyka, Krótkie Gatki
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 165x235 mm
Stron: 138
Cena: 39,90 zł
Wydawnictwo: Kultura Gniewu
ISBN: 9788364858260

Druga odsłona niesamowitych przygód Dobrzyka, bohaterskiej ryjówki, którą świat poznał w tomie Ryjówka Przeznaczenia!

Ryjówki to niewielkie, ruchliwe i wiecznie głodne ssaki. Niemal bez przerwy polują – nie pogardzą owadem, dżdżownicą, ślimakiem czy małą rybką. Mało kto jednak wie, że ryjówkom przydarzają się też mrożące krew w żyłach przygody.

Zagrożenie ze strony człowieka zaśmiecającego dolinę ryjówek minęło (patrz "Ryjówka przeznaczenia”), ale kłopoty owadożernych mieszkańców lasu się nie skończyły. Przed ryjówką malutką - Dobrzykiem - staje kolejne wyzwanie: inwazja armii norek amerykańskich. Tylko jak poradzić sobie z drapieżnikiem, który nie boi się nikogo i niczego?

Prawdziwe procesy zachodzące w przyrodzie i mnóstwo ciekawostek z życia ryjówek i ich pobratymców w przygodowym sosie - oto czego można się spodziewać po Norce zagłady Tomka Samojlika. A dodatkowo: przyjaźń wystawiona na próbę, wpadanie w tarapaty i wyplątywanie się z nich, pojedynki na pazury, dzioby i ogony oraz wiele, wiele więcej...

Akcja, nienachalne elementy edukacyjne, sympatyczni bohaterowie i ich fascynujący świat - autor przygód Dobrzyka doskonale wciela w życie słynną zasadę Papcia Chmiela, autora Tytusa, Romka i A'Tomka: "Bawiąc uczyć, ucząc bawić".

Norka zagłady ukazuje się w serii "krótkie gadki", poświęconej komiksom dla dzieci i młodzieży.

Publikacja dofinansowana ze środków Polskiej Akademii Nauk.

*  *  *

Perypetie gromadki ryjówek z głównym bohaterem Dobrzykiem na czele urzekają dowcipem, wartką akcją, sympatycznymi wizerunkami.

Ewa Skibińska, Ryms.pl - Wortal o książkach dla dzieci i młodzieży

Gdyby ktoś zadał mi pytanie "jaki jest najlepszy polski komiks, przeczytany przez Ciebie w tym roku?” to bez wahania odpowiedziałbym, że "Ryjówka przeznaczenia".

Maciej Gierszewski, "Kolorowe Zeszyty"

[opis wydawcy]
Norka zagłady Norka zagłady Norka zagłady Norka zagłady Norka zagłady
Powrót rzęsorka

Powrót rzęsorka

Scenariusz: Tomasz Samojlik
Rysunki: Tomasz Samojlik
Wydanie: I
Data wydania: Maj 2015
Seria: Przygody Dobrzyka, Krótkie Gatki
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 16,5 x 23,5 cm
Stron: 120 + wkładka-mapa
Cena: 39,90 zł
Wydawnictwo: Kultura Gniewu
ISBN: 978-83-64858-14-7
Trzecia część nieformalnej serii o przygodach Dobrzyka - tom pierwszy zatytułowany jest "Ryjówka przeznaczenia", a drugi "Norka zagłady".

Dzielne ryjówki zamieszkujące dolinę leśnej rzeczki przetrwały już zagrożenie związane z zatruciem rzeki (Ryjówka przeznaczenia) i poradziły sobie z inwazją krwiożerczych norek amerykańskich (Norka zagłady). Czy mogą zatem odetchnąć z ulgą i spokojnie przygotowywać się do zimy? Absolutnie nie! Wraz z nadejściem jesieni na niebie pojawia się złowroga łuna. Dobrzyk, znany jako ryjówka przeznaczenia, musi znów wziąć sprawy w swoje łapki. Ale czy i tym razem sobie poradzi?

W tej historii prawdziwe życie ryjówek, rzęsorków, zębiełków i innych leśnych gatunków splata się z niezwykłymi przygodami, tajemnymi znakami na niebie i ziemi, awanturami i niebezpiecznymi wyprawami. Warto poznać Dobrzyka i jego drużynę!

Powrót rzęsorka to trzecia część przygód dzielnych leśnych zwierząt narysowanych i napisanych przez Tomasza Samojlika, jednego z najpopularniejszych obecnie twórców opowieści dla dzieci i młodzieży.

[opis wydawcy]
Powrót rzęsorka Powrót rzęsorka Powrót rzęsorka Powrót rzęsorka Powrót rzęsorka[Ystad za informacją prasową]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-