reklama baner reklama

Nowe Teksty

Powiew świeżości
Kleszcz o 2. tomie "Zabij albo zgiń"
Opowieści z hrabstwa Harrow
Słoński o 3. tomie "Hrabstwa Harrow"
Statyści z teczką
Słoński o 1. integralu "100 naboi"
Odtrutka na przemoc?
Chmielewski o 1. tomie "Poison City"
Kolejne rosomaki Aarona
Grygiel o 2. tomie "Wolverine'a" wg Aarona

Zapowiedzi

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

Forum Alei Komiksu

Zapytaj Wydawcę

baner

NEWS

- Rozmaitości

Przybij piątkę komiksowi #2016


Kolejna edycja "Przybij piątkę komiksowi", czyli zabawy w polecenia fajnych komiksów do przeczytania. W tym roku po raz trzeci chcemy zbijać komiksowe piątki! Boże Narodzenie tuż tuż, więc i okazja idealna, żeby polecić pięć komiksów godnych uwagi i wskazać pięć osób, żeby podały dalej.
Zasady są proste. Podajemy pięć tytułów komiksów i wskazujemy pięć osób, które mają zrobić to samo. Wskazujemy komiksy wydane między grudniem 2015 roku a grudniem 2016 roku. Jest duża szansa, że łatwo będzie je kupić. To też okrągły rok od poprzedniej edycji. Podajemy zdanie-dwa uzasadnienia wyboru. Róbcie to na swoich stronach www, FB, TT itd., tagując #przybij5komiksowi. Dzięki tagom będzie można zebrać typy i zrobić zestawienie najczęściej polecanych.

Moja piątka:

Będziesz smażyć się w piekle
Dla mnie najmocniejsze tegoroczne uderzenie w kategorii 'komiks polski', świetnie broniące się w zestawieniu z produkcjami z zagranicy.


Codzienna walka
Wiarygodna historia o 'zwykłym życiu', pokazująca jednocześnie, jak pojemna może być komiksowa opowieść obyczajowa. Mamy tu historię dojrzewania, walki z własnymi demonami, ale też nienachalny komentarz polityczny i społeczny.


Mooncop
Tomowi Gauldowi należy się większa uwaga mediów i czytelników. Cierpki humor, minimalistyczna kreska i melancholia.


Skalp - którykolwiek
Bo to najlepsza mainstreamowa seria ukazująca się obecnie w Polsce. Western spotyka tu najczarniejszy z czarnych kryminałów.


Star Wars: Mroczne Imperium
Nim nastąpiło kinowe odrodzenie mocy, lata temu pojawił się ten komiks - pokazujący odrodzenie Imperium. Szkoda, że to nie on został zekranizowany. Na szczęście dla tych którzy go dotąd nie znali - mamy reedycję.
#przybij5komiksowi

Nominuję Dawida Muszyńskiego (naekranie.pl), Marcina Zwierzchowskiego (storytel.pl), Jerzego Rzymowskiego (Nowa Fantastyka), Jerzego Łanuszewskiego (komiks.gildia.pl) i Marcelego Szpaka.

Przemysław Pawełek, Polskie Radio


[ljc]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-