baner

NEWS

- Ukazały się

56 stronicowy komiks integralną częścią nowej płyty DJ Decks'a


Dzisiaj swoją premierę ma płyta DJ Decks'a "MixTape 5" a jej nieodłączną częścią jest 56 stronicowy komiks. Zapraszamy do rozwinięcie newsa po więcej szczegółów oraz kilka zdań od autorów.
djdecksmixtapekomiks


01Cira_Poszwix_Bezczel


03Cira_Poszwix_Bezczel


Scenariusz powstał w oparciu o teksty gości z płyty, a za rysunki odpowiada Konrad Kowal.

Konrad „Mehes” Kowal, Myślenice, Małopolska. Z wykształcenia architekt, z zamiłowania grafik i rysownik. Od 1998 roku czynny malarz graffiti związany z ekipami Dons i DSC. Obecnie mieszka w Gdańsku i pracuje jako grafik dla jednej z marek firmy odzieżowej LPP, jest także założycielem KOKA Studio, kolektywu artystów zajmujących się projektowaniem zarówno w przestrzeni publicznej jak i prywatnej. Doświadczenie zawodowe czerpie z pogranicza malarstwa, graffiti, street-art, architektury, architektury wnętrz oraz projektowania graficznego. Ma na koncie szereg realizacji zarówno w Polsce jak i za granicą. Można do nich zaliczyć wielkoformatowe murale okolicznościowe, mniejsze ściany zarówno w reprezentacyjnych przestrzeniach miejskich jak i w zaniedbanych, poddawanych rewitalizacji dzielnicach. W przestrzeniach prywatnych może pochwalić się wieloma dekoracjami artystycznymi przestrzeni biur, domów i mieszkań.

Oto co rysownik miał do powiedzenia Alei:

Ze swojej strony mogę napisać że było największe wyzwanie rysunkowe dla mnie jako rysownika, prace nad komiksem trwały ponad rok czasu.A DJ DECKS dodaje:

...Miałem po prostu taki pomysł, chciałem też żeby powstał film na podstawie tej historii którą wymyślili wszyscy raperzy z płyty. Za dzieciaka oczywiście czytałem komiksy np. według Danikena, Walka o planetę, Bunt olbrzymów itd ale na dzień dzisiejszy nie jestem wielkim fanem komiksów.
Historia jest zakręcona i trzeba samemu ją rozpracować ;)mixtape5komikstizer

O samej płycie:

Od Mixtapu 4 Dj Decksa mineło 8 lat. W międzyczasie Decks wyprodukował platynowe albumy studyjne Slums Attack Reedukacja i CNO2.

Kolejna produkcja to Mixtape 5, który składa się z 12 numerów/rozdziałów napisanych przez 34 raperów, gdzie każde kolejne nagranie jest kontynuacją wcześniejszego. Nieodłącznym elementem albumu jest komiks. 12 numerów i 56 stron komiksu opowiada historię gdzie główny bohater…. Ale to już musicie sprawdzić sami!

Na płycie swoje wersy położyli zarówno starzy wyjadacze, jak i młodzi gracze rap sceny.

Tracklista/Goście

Paluch (Prolog)-Zerwany Film

1. Cira/Poszwix/Bezczel
2. Obywatel Mc/Brahu/Rdw
3. Małach/Rufuz
4. Koras/Fu/Juras/Pono
5. Kuba Knap/Stasiak/Ten Typ Mes
6. KęKę/Lukasyno/Kali
7. Ero/Kosi
8. Ry23/Śliwa/Gandzior
9. Vnm/Kaczor/Oxon
10. Słoń/Sarius/Pyskaty
11. Sokół/Pih/O.S.T.R/Kroolik Underwood


Płytę można kupić między innymi od wydawcy w tym miejscu.

[Ystad]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-