reklama baner reklama

Nowe Teksty

W sam raz na start
Kleszcz o 5. tomie Flasha
Wiedźma z sąsiedztwa
Słoński o 2. tomie "Hrabstwa Harrow"
Kosmos to za mało
Chmielewski o filmie "Valerian i Miasto Tysiąca Planet"
Nowa z czystą duszą
Chmielewski o 1. tomie "Inspektor Akane Tsunemori"
Albo czytasz komiks, albo oglądasz serial telewizyjny
Gierszewski o 2. tomie "Outcast. Opętanie"

Zapowiedzi

Reklama baner Reklama

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

Forum Alei Komiksu

Zapytaj Wydawcę

baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Urodziny Janusza Christy w Sopocie


W sobotę 16 lipca w godzinach 12:00 - 17:00 w Skansenie Archeologicznym - Grodzisko w Sopocie (ul. Haffnera 63) odbędzie się impreza "Urodziny Janusza Christy".
16 lipca Grodzisko w Sopocie po raz kolejny gościć będzie średniowiecznych wojów Kajka i Kokosza. Z okazji urodzin ich twórcy, wspólnie z Fundacją "Kreska" im. Janusza Christy przygotowano moc atrakcji dla dzieci i ich rodziców. Podczas imprezy plenerowej przewidziano m.in. warsztaty komiksowe, konkursy, turniej łuczniczy, bitwę komiksową oraz ognisko. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa "Na plasterki!!! - czyli Janusz Christa dla zaawansowanych" przygotowana przez twórców bloga "Na plasterki!!!" (na-plasterki.blogspot.com).

20160716sopot

Ekspozycja w ciekawy i żartobliwy sposób prezentuje twórczość Janusza Christy, w tym historię Jego najbardziej znanego komiksu o przygodach słowiańskich wojów Kajka i Kokosza. Na wystawie będzie można zobaczyć ponad 100 szkiców, rysunków i plansz komiksowych udostępnionych przez wnuczkę artysty - Paulinę Christę, a także unikalne rarytasy kolekcjonerskie. Rzeczywistość wczesnośredniowieczną przedstawioną w komiksie będzie można po raz kolejny skonfrontować z prawdziwymi eksponatami prezentowanymi na wystawie stałej Skansenu Archeologicznego.


[Ystad za Event FB]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-