Nowe Teksty

Wszystko, co dobre...
Zimiński o "Hawkeye #04: Rio Bravo"
Ye ye ye
Zimiński o "Ye"
W rytmie bluesa
Wronka o "Blacksad #04: Piekło, spokój"
Świat zza krat
Słoński o "100 naboi. Tom 3"
Finał (nie)godny rozwinięcia
Kleszcz o "Liga Sprawiedliwości #04: Niekończąca się walka"

Zapowiedzi

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

  • Beton 2018
  • Miejsce: Szczecin, Domu Kultury 13 Muz, plac Żołnierza Polskiego 2
    Od: 2018-11-16
    Do: 2018-11-17

Forum Alei Komiksu

baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Kreska groteski i horroru - spotkanie z Jakubem Babczyńskim


W czwartek 14 lipca o godzinie 18:00 w ramach projektu "Ranne Szychty" we wrocławskiej galerii sztuki Dizajn (ul. Świdnicka 2-4) odbędzie się spotkanie z Jakubem Babczyńskim "Kreska groteski i horroru". Wstęp wolny.
Zna dwie epoki rysowania komiksu, umie stworzyć wciągający klimat, czarny humor
i superbohaterowie nie mają przed nim tajemnic. Jakub Babczyński przyjeżdża do Wrocławia w ramach projektu „Ranne Szychty", polegającego na wymianie artystów między stolicą Dolnego Śląska a Gdańskiem.

20160714wroclaw

Jakub Babczyński jest ilustratorem i rysownikiem komiksowym. Jaki ma styl? Lawiruje między realizmem z elementami horroru a czarnym humorem.

Znany jest m.in. z komiksu „Charlie Cudak”, osadzonego w konwencji mrocznego kryminału. Oprócz prac własnych współtworzył nietypowe antologie, jak „Miasto z widokiem”, której historie umieszczone są w scenerii międzywojennej Gdyni. Jest również współautorem pierwszej antologii komiksów o komunikacji miejskiej „Opowieści tramwajowe”. Bierze również udział w akcjach warsztatowych, jak „24 Hour Comics Day” w Gdańsku (24 strony komiksu w 24 godziny).

W trakcie spotkania Jakub Babczyński opowie o tym jak pracuje, skąd czerpie inspiracje i jaki jest jego ilustratorski warsztat. Zapraszamy!

Wstęp wolny!


[Ystad za Event FB]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-