Nowe Teksty

Naśladowcy
Słoński o "Ex machina #02"
Bond godny Craiga
Wronka o "James Bond #02: Eidolon"
W tym mieście mieszkają mordercy
Wronka o "Palcojad. Tom 1"
Plastikowy Spider-Man
Panic o "Amazing Spider-Man #01: Globalna sieć. Wrogie przejęcie"
Diabeł w szczytowej formie
Kleszcz o "Hellboy. Tom 6: Burza i pasja. Piekielna narzeczona"

Zapowiedzi

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

Forum Alei Komiksu

baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Konferencja Komiksowa - Komiks Kon 2016: Reprezentacja Mniejszości w Komiksie


Dzisiaj o godzinie 12:00 w krakowskim Instytucie Amerykanistyki i Studiów Polonijnych UJ (IAiSP 33) (ul. Rynek Główny 34) rozpoczęła się Konferencja Komiksowa "Komiks Kon 2016: Reprezentacja Mniejszości w Komiksie".
Data: 30.05.2016 - 31.05.2016
Organizator: Koło Naukowe Amerykanistyki UJ, Instytut Amerykanistyki i Studiów Polonijnych UJ
Kontakt: komikskon@gmail.com
Witryna internetowa: komikskon.blogspot.com
Komiks Kon 2016: Reprezentacja Mniejszości w Komiksie

Instytut Amerykanistyki i Studiów Polonijnych Uniwersytetu Jagiellońskiego zaprasza na ogólnopolską studencko-doktorancką konferencję naukową „Komiks Kon 2016: Reprezentacja Mniejszości w Komiksie", która odbędzie się w dniach 30-31 maja br. w Krakowie. Wszystkich zainteresowanych prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego do 29 kwietnia.


komikskon2016_plakat

Widząc, jaki ogromny naukowy potencjał kryją w sobie komiksy, Koło Naukowe Amerykanistyki UJ postanowiło, we współpracy z Instytutem Amerykanistyki i Studiów Polonijnych UJ, poświęcić temu zagadnieniu studencko-doktorancką konferencję naukową, podczas której ma nadzieję przekonać gości i uczestników o ich wartości.

- Zachęcamy do zgłaszania propozycji prezentacji. Interesują nas tematy z szeroko pojętego zakresu reprezentacji różnego rodzaju mniejszości w komiksie. Wszystkich zainteresowanych naszą konferencją prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego najpóźniej do 29 kwietnia 2016. Prezentacje mogą być prowadzone zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Jednocześnie zaznaczamy, że ich planowana długość nie może przekraczać 15 minut. Każdy prelegent, po zatwierdzeniu swojego uczestnictwa w konferencji, będzie zobowiązany uiścić opłatę konferencyjną w wysokości 80 zł do 15 maja 2016 roku włącznie. W planach jest wydanie recenzowanej i punktowanej publikacji pokonferencyjnej - zapowiadają organizatorzy.

Więcej szczegółowych informacji znajduje się na oficjalnej stronie konferencji lub na Facebooku.


komikskon2016_pr01komikskon2016_pr02

[Ystad za komikskon.blogspot.com]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-