reklama baner reklama

Nowe Teksty

Kosmos to za mało
Chmielewski o filmie "Valerian i Miasto Tysiąca Planet"
Nowa z czystą duszą
Chmielewski o 1. tomie "Inspektor Akane Tsunemori"
Albo czytasz komiks, albo oglądasz serial telewizyjny
Gierszewski o 2. tomie "Outcast. Opętanie"
Ostateczny krach idei
Kleszcz o 4. tomie "Uncanny Avengers"
Rewolucja na emeryturze
Zimiński o "Lone Sloane"

Zapowiedzi

Reklama baner Reklama

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

Forum Alei Komiksu

Zapytaj Wydawcę

baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Piątkowe Spotkanie z Komiksem 97: "Blame!", czyli tłumacząc niedopowiedzenia


W piątek 22 kwietnia o godzinie 18:30 w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie (ul. Rajska 1) odbędzie się kolejne z serii Piątkowych Spotkań z Komiksem. Tematem będzie "Blame!", czyli tłumacząc niedopowiedzenia. Spotkanie poprowadzi Paweł Dybała.
W Polsce właśnie ukazały się kolejne dwie mangi kultowego autora Tsutomu Niheia - "Blame!" oraz "Rycerze Sidonii". Zapraszamy na spotkanie z Pawłem Dybałą - tłumaczem pierwszej z tych serii, mrocznego cyberpunka, którego akcja, jak wieść niesie, rozgrywa się "może na Ziemi, może w przyszłości". Dlaczego w przypadku tej serii ilość tekstu jest odwrotnie proporcjonalna do nakładu pracy nad przekładem, jak tłumaczyć świadome niedopowiedzenia autora i kim, u diabła, jest kobieta z pieskiem? - przynajmniej na niektóre z tych pytań spróbuje odpowiedzieć tłumacz.
Prowadzenie Paweł "rep" Dybała.

20160422krakow

Spotkanie odbędzie się na pierwszym piętrze Arteteki, agendy Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie, mieszczącej się w budynku Małopolskiego Ogrodu Sztuki. Arteteka WBP w Krakowie jest domeną sztuk wizualnych, gdzie znajduje się liczący już około 2.900 pozycji zbiór komiksów.


[Ystad za Event FB]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-