NEWS

- Zagranica

Spotkanie z Tomaszem Samojlikiem w ramach miesiąca literatury polskiej na Białorusi


W czwartek 5 listopada o 19:00 w Galerii „Ў” w Mińsku (Białoruś, pr. Niepodległości 37а) w ramach miesiąca literatury polskiej odbędzie się prezentacja-dyskusja z udziałem polskich i białoruskich autorów i wydawców komiksów (między innymi z Tomaszem Samojlikiem), oraz prezentacja białoruskojęzycznej wersji komiksu "Bartnik Ignat i skarb puszczy".
Przez cały miesiąc raz w tygodniu w centrum Mińska odbywać się będą literackie, muzyczne, artystyczne i teatralne imprezy z udziałem poetów i pisarzy, muzyków i aktorów z Polski i Białorusi. Organizatorem Miesiąca Polskiej Literatury jest Instytut Polski w Mińsku.

miesiacliteraturypolskiejwminsku


29 października (czwartek) – “Dzień wszystkich żywych”. Po uroczystym otwarciu „Miesiąca” z udziałem gości honorowych odbędzie się prezentacja tomu wierszy wybitnej polskiej poetki Ewy Lipskiej „Dzień wszystkich żywych” w tłumaczeniu Andrzeja Chadanowicza na język białoruski.

Galeria „Ў” (pr. Niepodległości 37а). 19-00. Wstęp wolny

5 listopada (czwartek) – „Poczytaj mi komiks!” Prezentacja-dyskusja z udziałem polskich i białoruskich autorów i wydawców komiksów: Tomasza Samojlika i Adama Hlobusa, oraz Pawła Adamiaka i Zmitra Wiszniowa. Prezentacja komiksu T. Samojlika „Bartnik Ignat i skarb puszczy” w wersji białoruskojęzycznej.

Galeria „Ў” (pr. Niepodległości 37а). 19-00. Wstęp wolny


18 listopada (środa) – “Morderstwo po polsku”. Teatralizowana prezentacja powieści jednego z najbardziej znanych polskich autorów kryminału Zygmunta Miłoszewskiego „Ziarno prawdy”.

Ў-Bar (pr. Niepodległości 37а). 19-00. Wstęp wolny

26 listopada (czwartek) – otwarcie wystawy “Młoda Polska Ilustracja”. Ekspozycja prezentuje twórczość młodych polskich artystów, absolwentów Wydziału Grafiki ASP w Warszawie – Agaty Dudek, Moniki Hanulak i Małgorzaty Nowak. Na wystawie będą pokazane ilustracje, projekty książek, oraz te książki, które już są dostępne w polskich księgarniach.

Galeria“Akademia” Białoruskiej Państwowej Akademii Sztuk Pięknych (ul. Surganowa 14). 17-00. Wstęp wolny

Szczegółowe informacje na temat Miesiąca Literatury Polskiej można znaleźć na stronie Instytutu Polskiego w Mińsku.


Бoртнік Ігнат і скарб пушчы

Бoртнік Ігнат і скарб пушчыScenariusz: Tomasz Samojlik
Rysunki: Tomasz Samojlik
Wydanie: I białoruskie
Data wydania: 2016

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-