reklama baner reklama

Nowe Teksty

Ostra jazda w baśniowej tonacji
Panic o 1. tomie "Head Loppera"
Dynamit i Nitrogliceryna
Kleszcz o "Batman/Sędzia Dredd: Wszystkie Spotkania"
Dziesięć oznak paranoi
Sus o "10 bolesnych operacjach"
Gdzie jest Peter?
Kleszcz o 2. tomie "Amazing Spider-Man"
Czejeni kontratakują
Tymczyński o 6. tomie "Comanche"

Zapowiedzi

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

Forum Alei Komiksu

Zapytaj Wydawcę

banerOPIS

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Wykład Jakuba Woynarowskiego o komiksie zaangażowanym


13 października o 10:00 w katowickiej Galerii ASP RONDO SZTUKI (Rondo im. Gen. Jerzego Ziętka 1) przy okazji wręczania nagród w konkursie na komiks "Różni, ale Równi" odbędzie się wykład Jakuba Woynarowskiego "Komiks zaangażowany - najnowsze trendy".
Konkurs na najlepszy komiks „Różni, ale Równi!” dobiega końca. Uczestnicy konkursu – poprzez twórczość komiksową – walczą z szufladkowaniem, apelują o akceptację dla każdego oraz propagują tolerancję i społeczną wrażliwość. Posumowaniem konkursu jest Gala Finałowa, która odbędzie się 13 października o godz. 10:00 w Galerii ASP RONDO SZTUKI (Rondo im. Gen. Jerzego Ziętka 1, Katowice).Podczas trwania uroczystości odbędzie się m.in. wykład pt. „Komiks zaangażowany - najnowsze trendy”, który wygłosi Kuba Woynarowski (artysta-kurator, twórca komiksów, esejów wizualnych, filmów oraz instalacji, autor projektów z pogranicza teorii i praktyki wizualnej, w tym instalacji w Pawilonie Polskim na Biennale Architektury w Wenecji w 2014). Nastąpi na niej również oficjalne ogłoszenie wyników Konkursu wraz z wręczeniem nagród dla zwycięzców. Goście uroczystości będą mieli okazję zobaczyć wystawę nagrodzonych prac.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Wydział Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego. Konkurs współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Więcej na temat konkursu na stronie: fundacja.katowice.pl.


[Ystad za starostwo.gliwice.pl]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-