reklama baner reklama

Nowe Teksty

Zły dzień Claytona Cole'a
Panic o "II wojna domowa. Amazing Spider-Man"
Marvel mówi: sprawdzam
Pawełek o filmie "Avengers. Koniec gry"
Kosmos jest do kitu!
Sławiński o "Invincible #04"
Gert się (nie)zmienia
Wronka o "Nienawidzę Baśniowa #03: Grzeczna dziewczynka"
Batman i chaos
Kleszcz o "Batman Metal #03: Mroczny wczechświat"

Zapowiedzi

Reklama baner Reklama

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

  • MFKiG 30
  • Miejsce: Łódź, Expo Łódź, aleja Politechniki 4
    Od: 2019-09-27
    Do: 2019-09-29

Forum Alei Komiksu

baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Krzesło w piekle Gawronkiewicza w BWA Bielsko-Biała


Już jutro - 2 września - o godzinie 16:00 w Galerii Bielskiej BWA (ul. 3 Maja 11) odbędzie się wernisaż wystawy Krzysztofa Gawronkiewicza "Krzesło w piekle". Wernisaż będzie połączony z promocją albumu komiksowego pod tym samym tytułem. Wystawę będzie można oglądać do 11 października.
Wystawa prezentująca cały dotychczasowy dorobek twórczy Krzysztofa Gawronkiewicza - jego najważniejsze komiksy, ilustracje oraz rysunki koncepcyjne.
Krzysztof Gawronkiewicz (ur. 1969) jest twórcą komiksów, ilustratorem oraz malarzem. To jeden z trzech najważniejszych współczesnych polskich autorów komiksu (obok Przemysława Truścińskiego i Jakuba Rebelki, których wystawy monograficzne przygotowało w ostatnich latach BWA w Jeleniej Górze). Gawronkiewicz jest twórcą komiksów takich jak „Achtung Zelig!" (scenariusz: Krystian Rosenberg), „Burza" (scen. Maciej Parowski), „Mikropolis" (scen. Dennis Wojda (o realizacji cyklu „Mikropolis" powstał film dokumentalny, wyprodukowany w 2002 roku przez Canal+) i „Przebiegłe dochodzenie Ottona i Watsona" (scen. Grzegorz Janusz, seria). Za album „Moherowe sny" Krzysztof Gawronkiewicz nominowany był do nagrody Pegaza w 2003 roku w kategorii „Sztuka" (obok Wilhelma Sasnala i Doroty Nieznalskiej). Jako jedyny polski rysownik jest przedrukowywany (a więc tworzy komiksy dla polskich wydawców i sprzedaje licencje) na rynku frankofońskim (Belgia i Francja), największym europejskim rynku komiksów. W ciągu pięciu lat stworzył na zamówienie wydawców belgijskich komiks o powstaniu warszawskim („L'insurrection. Avant l'orage", scen. Marzena Sowa); jego premiery odbyły się w 2014 roku: w Belgii i Francji (w sierpniu) oraz w Polsce (w październiku, wydany przez Kulturę Gniewu pod tytułem „Powstanie. Za dzień, za dwa").
Wystawie „Krzesło w piekle" będzie towarzyszyć album o tym samym tytule, wydany przez Kulturę Gniewu, którego współwydawcami są galerie biorące udział w projekcie.Kurator: Piotr Machłajewski

środa, 2 września 2015, godz. 16.00
Warsztaty z komiksu prowadzone przez Krzysztofa Gawronkiewicza i Piotra Machłajewskiego - środa, 2 września, godz. 12.00


[Ystad za Event FB]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-