reklama baner reklama
baner

NEWS

- Zagranica

Usta pełne śmierci Łukasza Mazura w Savage Dragonie


Erik Larsen znany między innymi z tworzenia przygód Savage Dragona ogłosił na swoim profilu na Facebooku, że w jednym z kolejnych zagranicznych zeszytów SD znajdzie się angielska wersja komiksu Łukasza Mazura "Opowieści niestworzone ANNUAL. Usta pełne śmierci". Na Festiwal Komiksowa Warszawa szykowana jest polska reedycja komiksu.
Wydane w grudniu 2014 roku "Opowieści niestworzone ANNUAL. Usta pełne śmierci" Łukasza Mazura pojawią się w jednym z przyszłych numerów amerykańskiej serii "Savage Dragon" Erika Larsena (Image Comics).

"Usta..." były hołdem dla tego twórcy, a każdy z kadrów był wzorowany na panelach z serii Larsena (na końcu zeszytu Mazur wypisał dokładnie wszelkie nawiązania). Umieszczony na forum amerykańskiego twórcy przetłumaczony komiks (pod tytułem "Mouthful of death") spotkał się z zainteresowaniem i chęcią publikacji przez twórcę Dragona. Data i numer "Savage Dragona" w którym najprawdopodobniej pojawią się "Usta..." nie jest jeszcze znany, ale wersja ta będzie różnić się od tej wydanej w Polsce tym, że będzie w kolorze.

Natomiast na Festiwal Komiksowa Warszawa szykowana jest reedycja "Ust pełnych śmierci" w ramach Wielkiej Kolekcji Komiksów Łazura oraz Artist's Edition. Komiks ten będzie flipbookiem w formacie A4.Komiks w angielskiej wersji w formacie PDF można pobrać z tej strony.


O całej powyższej sytuacji można przeczytać na profilu FB Erika Larsena w tym miejscu.


Informacje o polskiej wersji komiksu (I wydaniu):


Opowieści niestworzone Annual: Usta pełne śmierci

Opowieści niestworzone Annual: Usta pełne śmierciScenariusz: Łukasz Mazur
Rysunki: Łukasz Mazur
Okładka: Łukasz Mazur
Wydanie: I
Data wydania: Grudzień 2014
Seria: Opowieści niestworzone
Druk: czarno-biały
Oprawa: miękka
Format: A5
Stron: 8
Cena: 10,00 zł
Wydawnictwo: ATY
Nakład: 100 egzemplarzy


"Opowieści niestworzone ANNUAL. Usta pełne śmierci" to krótka historia będąca hołdem dla twórczości amerykańskiego twórcy, Erika Larsena, którą można streścić jednym zdaniem: jedna strona wstępu i siedem wpie#$%lu.

W roli głównej Fantomah - postać stworzona przez Fletchera Hanksa (1887-1976) w 1940 roku.


[opis wydawcy]

Przykładowe plansze:
Opowieści niestworzone Annual: Usta pełne śmierci

Tagi

Usta Pełne Śmierci


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-