Nowe Teksty

Zbiry z ferajny
Słoński o "The Goon. Tom 2"
Stara, lepsza Liga
Kleszcz o "Liga Sprawiedliwości. Bez Sprawiedliwości"
Nowy, stary Superman
Kleszcz o "Superman. Action Comics #01: Niewidzialna mafia"
Okładka miesiąca: grudzień 2019
Chmielewski wybiera okładkę miesiąca
To nie jest kraj dla pechowych złodziejaszków
Pawełek o "Criminal #01: Tchórz. Lawless"

Zapowiedzi

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

Forum Alei Komiksu

baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Piątkowe Spotkania z Komiksem 80: Spotkanie z autorami komiksu "Odpamiętani"


Dzisiaj - 21 listopada - o godzinie 18:30 w krakowskiej Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej (ul. Rajska 1) w ramach Piątkowych Spotkań z Komiksem odbędzie się spotkanie z autorami komiksu "Odpamiętani".


Małopolskie Studio Komiksu Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie zaprasza na kolejne spotkanie, które odbędzie się 21 listopada br. o godz. 18.30 w Artetece WBP w Krakowie, ul. Rajska 12 (wejście od ul. Szujskiego).

Projekt „Odpamiętani” powstały pod mecenatem Muzeum Historii Polski przy okazji rocznicy I Wojny światowej z założenia jest przedsięwzięciem o charakterze edukacyjnym i wychowawczym. Docelowy odbiorca „Odpamiętanych” wchodzi w dorosły wiek, ma niewielkie i schematyczne pojęcie o I Wojnie Światowej, oraz często wręcz pejoratywne skojarzenia związane z terminem „patriotyzm”. Wychowany w Polsce po 1989 roku, w okresie pokoju, nie czuje żadnego związku między historią, a współczesnością. Co więcej, w dobie kulturowej dekonstrukcji pojęć polskość i patriotyzm są dla niego frazesami i właściwie nic go nie obchodzą. Są tak archaiczne i sprzeczne z dominującymi paradygmatami indywidualizmu i konsumpcjonizmu, że wręcz skrzeczą.
Podczas spotkania spróbujemy dowiedzieć się, jak twórcy poradzili sobie z postawionym wyzwaniem.
Z projektem i komiksem, można zapoznać się na stronie http://odpamietani.pl/.

Prowadzenie: Artur Wabik.
Spotkanie odbędzie się na drugim piętrze Arteteki - agendy Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie, mieszczącej się w budynku Małopolskiego Ogrodu Sztuki. Arteteka WBP w Krakowie jest domeną sztuk wizualnych, gdzie znajduje się liczący ponad 2.500 pozycji zbiór komiksów.


[Ystad za Event FB]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-