Nowe Teksty

Zbiry z ferajny
Słoński o "The Goon. Tom 2"
Stara, lepsza Liga
Kleszcz o "Liga Sprawiedliwości. Bez Sprawiedliwości"
Nowy, stary Superman
Kleszcz o "Superman. Action Comics #01: Niewidzialna mafia"
Okładka miesiąca: grudzień 2019
Chmielewski wybiera okładkę miesiąca
To nie jest kraj dla pechowych złodziejaszków
Pawełek o "Criminal #01: Tchórz. Lawless"

Zapowiedzi

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

Forum Alei Komiksu

baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Poznańska Dyskusyjna Akademia Komiksu o Sasnalu


W środę 26 listopada w godzinach 18:00 - 19:30 w Bibliotece Uniwersyteckiej w Poznaniu (ul. Franciszka Ratajczaka 38/40) odbędzie się kolejne spotkanie Poznańskiej Dyskusyjnej Akademii Komiksu. Spotkanie na temat "Malarz rysuje komiksy, czyli o Sasnalu" poprowadzi Michał Traczyk.
Tym razem nie w trzecią środę, a w czwartą środę miesiąca, o godzinie 18.00 będzie możliwość posłuchania jednego z redaktorów "Zeszytów Komiksowych", znawcy komiksu - Michała Traczyka

Temat wystąpienia:
Malarz rysuje komiksy, czyli o Sasnalu

Michał Traczyk, dr, literaturoznawca, redaktor "Zeszytów Komiksowych", współzałożyciel i członek zarządu Fundacji Instytut Kultury Popularnej (www.fundacja-ikp.pl), autor monografii poświęconej śpiewaniu poezji oraz współredaktor czterech innych książek naukowych, w tym ostatniej zatytułowanej "Komiks i jego konteksty", opublikowanej w 2014 roku.

______________________________

PDAK to spotkania dla osób zainteresowanych komiksem i tych, którzy chcą go poznać z innej, ciekawszej strony.

PDAK to spotkania w formie wykładu lub prezentacji (45 min), podczas których ścierają się odmienne poglądy, widziane z różnych perspektyw naukowych.

PDAK to spotkania, na których równie ważne jak wykład są dyskusja i Twoje zdanie.

PDAK pozwoli zrozumieć, że komiks to coś więcej niż proste historyjki obrazkowe i – być może – odkryć fascynujący świat gier między słowami a obrazami.

Spotkania odbywają się w każdą trzecią środę miesiąca w Bibliotece Uniwersyteckiej przy ul. Ratajczaka 38/40, w sali 82 o godzinie 18.00. Tym razem, wyjątkowo, we wtorek, 28 października!!!

Organizatorami Poznańskiej Dyskusyjnej Akademii Komiksu są Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu w Poznaniu, Fundacja Instytut Kultury Popularnej oraz Fundacja Tranzyt w ramach projektu Centrala Central Europe Comics Art.


Autorką plakatu jest Ada Buchholc


Spotkania są otwarte dla wszystkich zainteresowanych.


[Ystad za Event FB]


Komentarze

Sortuj: od najstarszego | od najnowszego

marko -

no dobrze, ale drugie wydanie takiej Lawy pojawiło się bezproblemowo. zreszta jaki komiks nie jest projektem artystycznym, czy pierwsze numery supermana czy batmana nie były projektami artystycznymi. zawsze pierwsze wydanie będzie najważniejsze. Ja chcę tylko przeczytać ten komiks, nie zależy mi na 1 wydaniu.

ljc -

na 99% nie pojawi się
to był projekt artystyczny i Sasnal nie zgadza się na wznowienie

marko -

Kurcze, czy kiedyś pojawi się nowe wydanie życia codziennego. Nigdzie nie można kupić tego komiksu.