Nowe Teksty

Zbiry z ferajny
Słoński o "The Goon. Tom 2"
Stara, lepsza Liga
Kleszcz o "Liga Sprawiedliwości. Bez Sprawiedliwości"
Nowy, stary Superman
Kleszcz o "Superman. Action Comics #01: Niewidzialna mafia"
Okładka miesiąca: grudzień 2019
Chmielewski wybiera okładkę miesiąca
To nie jest kraj dla pechowych złodziejaszków
Pawełek o "Criminal #01: Tchórz. Lawless"

Zapowiedzi

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

Forum Alei Komiksu

baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Spotkanie z Tomaszem Grządzielą


5 listopada o godzinie 18:00 w Pracowni Komiksowej w Gdańsku (Grunwaldzka 82) odbędzie się spotkanie z Tomaszem "Spellem" Grządzielą.
5 listopada (środa) o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie autorskie z Tomkiem Grządzielą i promocję komiksu "Ostatni przystanek". Spotkanie poprowadzi Przemysław Zawrotny.

Tomasz "Spell" Grządziela - rysownik i scenarzysta komiksowy z Gdańska. Umie też stać na rękach, bo jest synem clowna. Zrobił parę webkomiksów, publikował się w paru komiksowych magazynach. Z zawodu grafik w branży gier video na urządzenia mobilne.

"Ostatni przystanek" to opowieść o jednym dniu z życia trójmiejskiego tramwaju i jego pasażerów. Są wśród nich emeryci agresywnie walczący o wolne miejsce, chamscy kontrolerzy, znudzona motornicza, tajemniczy wróżbita, który z tramwaju uczynił swój dom a nawet tramwajowy mech bojowy bezwzględnie egzekwujący obowiązek kasowania biletów. Czy w takim towarzystwie można się w komunikacji miejskiej nudzić?


Ostatni przystanek

Ostatni przystanekScenariusz: Tomasz Grządziela
Rysunki: Tomasz Grządziela
Wydanie: I
Data wydania: Październik 2014
Druk: kolor
Oprawa: miękka za skrzydełkami
Format: 165 x 235 mm
Stron: 104
Cena: 44,90 zł
Wydawnictwo: Kultura Gniewu
ISBN: 978-83-64858-03-1


Tramwaje!

Jak tu ich nie kochać? Czy to w sardynkowym ścisku, czy w upiornym pustostanie, suną po nierównych torach z hipnotyzującym terkotaniem. Dziwnie patrzące się na ciebie kasowniki. Chamscy kanarzy i jeszcze bardziej chamscy pasażerowie. Pojedynki na spojrzenia. Motorniczy czekający z odjazdem na ostatnią chwilę, by zamknąć drzwi tuż przed nosem dyszącej od biegu, okulbaczonej zakupami kobiecie. Nastolatki wpatrzone w atrakcyjne nastolatki przeciwnej płci i bijące się z myślami. Babcie ścigające się o wolne miejsce. Grzejniki walące po tyłku w lato i przewrotnie martwe zimą. Opóźnienia. Kraksy. Wiecznie remontowane trakcje...

Te wszystkie atrakcje, a nawet więcej, znajdą czytelnicy w debiutanckim albumie Tomasza Grządzieli, znanego też jako Spell. To jeden z najoryginalniejszych i najbardziej utalentowanych młodych polskich komiksiarzy, który swoje prace publikował m.in. w magazynach „Kolektyw”, czy „Profanum”.

„Ostatni przystanek” to niezwykły zapis jednego dnia z życia tramwaju i jego pasażerów. To akcja, humor, ale i groza. Czyli codzienność publicznego transportu w Polsce.

[opis wydawcy]

Przykładowe plansze:
Ostatni przystanek Ostatni przystanek Ostatni przystanek Ostatni przystanek Ostatni przystanek

[Ystad za Event FB]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-