Nowe Teksty

Zbiry z ferajny
Słoński o "The Goon. Tom 2"
Stara, lepsza Liga
Kleszcz o "Liga Sprawiedliwości. Bez Sprawiedliwości"
Nowy, stary Superman
Kleszcz o "Superman. Action Comics #01: Niewidzialna mafia"
Okładka miesiąca: grudzień 2019
Chmielewski wybiera okładkę miesiąca
To nie jest kraj dla pechowych złodziejaszków
Pawełek o "Criminal #01: Tchórz. Lawless"

Zapowiedzi

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

Forum Alei Komiksu

baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Szafa z komiksami: okładkowe potworności z lat 90-tych


7 listopada o godzinie 18:30 w krakowskiej Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej (ul. Rajska 1) odbędzie się kolejne Piątkowe Spotkanie z Komiksem na temat "Szafa z komiksami: okładkowe potworności z lat 90-tych". Gośćmi będą Joachim Tumanowicz i Klaudyna Przygoda.
Małopolskie Studio Komiksu Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie zaprasza na kolejne spotkanie, które odbędzie się 7 listopada br. o godz. 18.30 w Artetece WBP w Krakowie, ul. Rajska 12 (wejście od ul. Szujskiego).

Nie wszystko złoto, co się świeci. Amerykanie najwyraźniej zapomnieli o tej starej ludowej mądrości na całą dekadę. Jak inaczej wytłumaczyć, że czytelnicy komiksów przez całe lata dziewięćdziesiąte dawali sobie wciskać komiksy świecące w ciemności, błyszczące, trójwymiarowe, wypukłe i grożące niemal atakiem padaczki przy dłuższym kontakcie? W tym samym czasie, żaden z wydawców nie zadbał o to, aby treść nadążała za formą.
Opowiemy o najbardziej tandetnych i kiczowatych, ale czasem też zaskakujących sposobach przyciągnięcia uwagi czytelnika. Będzie można obejrzeć i obmacać kilka przykładów które udało nam się zdobyć. Musimy zachować pamięć o nich, aby te czasy już nigdy nie powróciły.
Gośćmi Małopolskiego Studia Komiksu WBP w Krakowie będą: Klaudyna Przygoda i Joachim Tumanowicz. Prowadzenie: Michał Jankowski.
Spotkanie odbędzie się na drugim piętrze Arteteki - agendy Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie, mieszczącej się w budynku Małopolskiego Ogrodu Sztuki. Arteteka WBP w Krakowie jest domeną sztuk wizualnych, gdzie znajduje się liczący ponad 2.500 pozycji zbiór komiksów.


[Ystad za Event FB]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-