reklama baner reklama

Nowe Teksty

Ostra jazda w baśniowej tonacji
Panic o 1. tomie "Head Loppera"
Dynamit i Nitrogliceryna
Kleszcz o "Batman/Sędzia Dredd: Wszystkie Spotkania"
Dziesięć oznak paranoi
Sus o "10 bolesnych operacjach"
Gdzie jest Peter?
Kleszcz o 2. tomie "Amazing Spider-Man"
Czejeni kontratakują
Tymczyński o 6. tomie "Comanche"

Zapowiedzi

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

Forum Alei Komiksu

Zapytaj Wydawcę

baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Szafa z komiksami: okładkowe potworności z lat 90-tych


7 listopada o godzinie 18:30 w krakowskiej Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej (ul. Rajska 1) odbędzie się kolejne Piątkowe Spotkanie z Komiksem na temat "Szafa z komiksami: okładkowe potworności z lat 90-tych". Gośćmi będą Joachim Tumanowicz i Klaudyna Przygoda.
Małopolskie Studio Komiksu Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie zaprasza na kolejne spotkanie, które odbędzie się 7 listopada br. o godz. 18.30 w Artetece WBP w Krakowie, ul. Rajska 12 (wejście od ul. Szujskiego).

Nie wszystko złoto, co się świeci. Amerykanie najwyraźniej zapomnieli o tej starej ludowej mądrości na całą dekadę. Jak inaczej wytłumaczyć, że czytelnicy komiksów przez całe lata dziewięćdziesiąte dawali sobie wciskać komiksy świecące w ciemności, błyszczące, trójwymiarowe, wypukłe i grożące niemal atakiem padaczki przy dłuższym kontakcie? W tym samym czasie, żaden z wydawców nie zadbał o to, aby treść nadążała za formą.
Opowiemy o najbardziej tandetnych i kiczowatych, ale czasem też zaskakujących sposobach przyciągnięcia uwagi czytelnika. Będzie można obejrzeć i obmacać kilka przykładów które udało nam się zdobyć. Musimy zachować pamięć o nich, aby te czasy już nigdy nie powróciły.
Gośćmi Małopolskiego Studia Komiksu WBP w Krakowie będą: Klaudyna Przygoda i Joachim Tumanowicz. Prowadzenie: Michał Jankowski.
Spotkanie odbędzie się na drugim piętrze Arteteki - agendy Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie, mieszczącej się w budynku Małopolskiego Ogrodu Sztuki. Arteteka WBP w Krakowie jest domeną sztuk wizualnych, gdzie znajduje się liczący ponad 2.500 pozycji zbiór komiksów.


[Ystad za Event FB]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-