baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Warsztaty komiksowe z Jackiem Frąsiem w Białymstoku


W dniach 27-28 września w godzinach 10:00-13:00 w białostockiej Galerii Arsenał (ul. A. Mickiewicza 2) odbędą się bezpłatne warsztaty komiksowe dla młodzieży w wieku 11 - 15 lat. Poprowadzi je Jacek Frąś.
Galeria Arsenał zaprasza młodzież w wieku od 11 - 15 lat na warsztaty komiksowe dla nastolatków w ramach cyklu - Razem znaczy więcej, czyli w jedności siła. Odbędą się one 27-28 września (sobota-niedziela) w godzinach 10.00-13.00. Poprowadzi je Jacek Frąś.

Program warsztatów:

1. Co to jest komiks i po co w ogóle rysować komiksy?
2. Co to jest scenariusz i skąd wziąć na niego pomysł?
3. Własny bohater komiksowy
4. Zamiana pomysłu na kadry komiksowe
5. Jak zmusić rękę do dokładnego rysowania
6. Czy mój komiks jest czytelny dla innych - test Mamy
7. Pomoc komputera, skanera i tabletu graficznego.
8. Finalne zestawienie wszystkich prac, czyli korzyści z podglądania
innych
9. Co jeszcze może robić komiksiarz?

Zgłoszenia należy wysyłać na adres: k.kida@galeria-arsenal.pl. Warunkiem wpisania na listę uczestników jest otrzymanie maila zwrotnego z potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia, który zostanie wysłany z Galerii Arsenał.

Jacek Frąś (1977): rysownik komiksów, malarz, plakacista, ilustrator, perkusista w Dick4Dick. Jest absolwentem Wydziału Grafiki i Malarstwa w ASP w Łodzi (dyplom u prof. Mariana Kępińskiego). Studiował także w ASP w Krakowie (pracownia prof. Stanisława Rodzińskiego). Praktykował w Nowym Jorku, Tokio, Dubrowniku. Swoje prace komiksowe publikował w: „Machinie", „Muzie", „Gazecie Wyborczej", „Polityce", „Nie", „Laif", „DosDedos", „AQQ", „Stripburgerze", „Warburgerze", „Madburgerze", „Talizmanie", „Czasie Komiksu", „Dzienniku Łódzkim", „Dzienniku Polskim", „Świecie Komiksu". Współpracował z wydawnictwami: Kultura Gniewu, Egmont, Zin-Zin Press, Viking. Brał udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych, niejednokrotnie był nagradzany w prestiżowych konkursach. Współpracuje z agencjami reklamowymi. Rzeźbi również w śniegu.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

27-28.09.2014 r.,godz. 10.00 - 13.00
Galeria Arsenał, Białystok


[Ystad za coolturalnybialystok.pl]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-