reklama baner reklama

Nowe Teksty

Ostra jazda w baśniowej tonacji
Panic o 1. tomie "Head Loppera"
Dynamit i Nitrogliceryna
Kleszcz o "Batman/Sędzia Dredd: Wszystkie Spotkania"
Dziesięć oznak paranoi
Sus o "10 bolesnych operacjach"
Gdzie jest Peter?
Kleszcz o 2. tomie "Amazing Spider-Man"
Czejeni kontratakują
Tymczyński o 6. tomie "Comanche"

Zapowiedzi

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

Forum Alei Komiksu

Zapytaj Wydawcę

baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Międzynarodowy Dzień Publicznego Czytania Komiksów w Tomaszowie Mazowieckim


Miejska Biblioteka Publiczna/Oddział dla Dzieci i Młodzieży w Tomaszowie Mazowieckim (Pl. Kościuszki 18) serdecznie zaprasza 28 sierpnia w godzinach 10:00-16:00 na imprezę, które odbędzie się w ramach Międzynarodowego Dnia Publicznego Czytania Komiksów. Oprócz wielu przewidzianych atrakcji będzie można również obejrzeć wystawę komiksów Huberta Ronka.Miejska Biblioteka Publiczna / Oddział dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Pl. Kościuszki 18 serdecznie zaprasza wielbicieli komiksu na spotkanie, które odbędzie się w czwartek 28. sierpnia w godzinach od 10:00 do 16:00 przed budynkiem a w razie deszczu wewnątrz biblioteki.

W tym dniu, wspólnie z miłośnikami opowieści obrazkowych na całym świecie, obchodzić będziemy:

Międzynarodowy Dzień Publicznego Czytania Komiksów.

Zapraszamy wszystkich fanów gatunku na:
- Spotkanie, prezentacja i wymiana własnych kolekcji
- Czytanie komiksów na żywo
- Zajęcia plastyczne dla dzieci: narysujemy komiks o pannie na niedźwiedziu (legenda o herbie naszego miasta)
- Wystawę „Komiksy Huberta Ronka” w sali wystawowej Biblioteki (wystawa czynna będzie od.20.08do 15.09)

Czytelniku, sięgnij po komiks i rozsiądź się wygodnie z nami w miejscu publicznym. Niech postronni widzą i zazdroszczą lektury! Przekonajmy ich że, że komiks to pełnowartościowa książka, która jest doceniana przez krytyków literatury i sztuki.

Hubert Ronek
Ur.: 24 października 1979, Tomaszów Mazowiecki
Z wykształcenia mgr sztuki (IWA UMCS w Lublinie; specjalizacja malarstwo) oraz filologii polskiej. Współpracuje na zasadach freeleance z agencjami reklamowymi i wydawnictwami. Realizował projekty m.in. dla ERA, Nestle, Noble Bank, Skrivanek. Autor komiksów i ilustracji dla takich wydawnictw jak: WSiP, Egmont Polska, Media Service Zawada, Epideixis. Publikuje w wielu czasopismach komiksowych oraz dziecięcych (Świat Komiksu, Znakomiks, AQQ, MixKomiks, Hop i Siup, Kumpel, Victor Junior). Jest współautorem kilku wydanych na polskim rynku albumów komiksowych: Kraina Herzoga, Ziarnko Prawdy, Dom Żałoby, Henryk i Bonifacy. Brał udział w prestiżowych antologiach Wrzesień i Człowiek w Probówce wyd. Egmont. Był rysownikiem programu "Szkoła bez przemocy" pod patronatem Prezydenta RP, oraz "Dziecko w sieci" (pięć części komiksu Sieci@ki) Fundacji Dzieci Niczyje, Grupy TP i Naszej Księgarni. Pomysłodawca i współorganizator wielu imprez komiksowych, np. "TRACH!" w Lublinie. Otrzymał nagrody: za rysunek w II konkursie ŚK i Tenbitu; wyróżnienie w konkursie "Magia i Technika", główną nagrodę w konkursie TVP i Universal "Oswoić Hulka".[Ystad za mbptomaszow.pl]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-