Nowe Teksty

Zbiry z ferajny
Słoński o "The Goon. Tom 2"
Stara, lepsza Liga
Kleszcz o "Liga Sprawiedliwości. Bez Sprawiedliwości"
Nowy, stary Superman
Kleszcz o "Superman. Action Comics #01: Niewidzialna mafia"
Okładka miesiąca: grudzień 2019
Chmielewski wybiera okładkę miesiąca
To nie jest kraj dla pechowych złodziejaszków
Pawełek o "Criminal #01: Tchórz. Lawless"

Zapowiedzi

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

Forum Alei Komiksu

baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Sabat Fiction-Fest 2014 coraz bliżej


Przypominamy, że między 8 a 10 sierpnia 2014 roku na terenie Targów Kielce odbędzie się Sabat Fiction-Fest, czyli ogólnopolski festiwal fantastyki, gier i mangi. Aleja Komiksu objęła swoim patronatem to wydarzenie. W programie imprezy znalazł się także blok komiksowy. Gościem festiwalu będzie między innymi Jerzy Ozga.
Już za trzy tygodnie w dniach 8-10 sierpnia na terenie Targów Kielce odbędzie się Ogólnopolski Festiwal Fantastyki oraz Gier „Sabat Fiction-Fest 2014”.

Góry Świętokrzyskie to obszar kryjący wiele tajemnic i ciekawych historii. Co roku w ten piękny i malowniczy region nadciągają na Sabat wszelkie magiczne stworzenia począwszy od czartów i trolli a skończywszy na wiedźmach i czarodziejach. Po wielu latach grupa młodych i jurnych ludzi postanowiła odkryć wszystkie tajemnice i zorganizować wydarzenie, które swym zasięgiem ogarnie cały kraj i ściągnie do Kielc obywateli wszystkich nacji zarówno tych obdarzonych magicznymi mocami jak i zwykłych śmiertelników.
Przed Wami Sabat Fiction-Fest !!

Wydarzenie to będące ponad ludzkimi podziałami pragnie połączyć i zjednoczyć wszystkich fanów fantasy oraz wszelkich gier komputerowych i planszowych.
Wśród atrakcji na festiwalu znajdą się takie rzeczy jak turnieje między innymi bardzo popularnej w ostatnim czasie gry komputerowej Leauge of Legends, a także figurkowych gier bitewnych Warhammera Fantasty Battle oraz Warhammera 40 000 i wiele innych. Nie tylko gracze turniejowi będą mieli co robić, uczestnicy festiwalu będą mogli podziwiać ogromną wystawę figurek, lub samemu zagrać i zobaczyć na czym polegają gry bitewne, będzie można także wypożyczyć jedną z ponad 300 gier planszowych, lub skorzystać z miasteczka konsolowego.
Sabat Fiction-Fest to także spotkania z autorami książek czy gier oraz prelekcje na ciekawe tematy. W tym roku gościem specjalnym będzie Pan Artur Szyndler legenda polskiej sceny RPG; autor „Kryształów Czasu” wydaje książkę, o której po raz pierwszy opowie na Sabacie!

Jedną z atrakcji będzie blok komiksowy, podczas którego kieleccy rysownicy – Paweł Chmielewski, Jerzy Ozga, Tomasz Łukaszczyk oraz Robert Kolasa poprowadzą prelekcje oraz warsztaty dot. grafiki, rysunku oraz tworzenia autorskich komiksów. W ramach bloku komiksowego powstanie również galeria komiksu, w której uczestnicy festiwalu będą mogli obejrzeć prapremierowe wydanie trzeciego tomu komiksu „Yorgi” Jerzego Ozgi i Dariusza Rzontkowskiego oraz wystawę "Sex, aliens & alcohol" autorstwa Roberta Kolasy czy  kadry z komiksu "Kot w butach" autorstwa Tomasza Łukaszczyka oraz Pawła Chmielewskiego. Prelekcję na temat różnic w komiksach Marvela oraz DC poprowadzi Mariusz Milczarczyk.

Bardzo mile widziane są także rodziny z dziećmi, dla których przygotowaliśmy kącik dziecięcy, aby rodzice mogli swobodnie korzystać z innych atrakcji festiwalu, a ich pociechy dobrze się bawiły.

To nie wszystko! Dla entuzjastów farby i biegania mamy największe w historii Polski pole do gry w paintball znajdujące się na hali o powierzchni 2000m2 .
Festiwal fantastyki nie byłby festiwalem fantastyki bez tzw. cosplayu, czyli osób przebierających się w różne postacie fantastyczne. Specjalnie dla nich przeprowadzony zostanie także konkurs, na którym będzie można podziwiać najznamienitszych bohaterów i czarne charaktery. 

Czujecie niedosyt po przeczytaniu tego tekstu? Zapraszamy na naszą stronę internetową i FB.

SFTLogo_Sabat_Fiction-Fest_2014[ljc]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-