baner

NEWS

- Zapowiedzi

Umarłem na Gibraltarze na Wspieram.to


"Umarłem na Gibraltarze" to wojenny komiks, który opowiada o losach generała Sikorskiego. Autorzy powstającego albumu - Piotr Mańkowski i Tomasz Kleszcz - zdecydowali się rozpocząć akcję crowdfundingowa dziś, 4 lipca w rocznicę tragicznej śmierci Władysława Sikorskiego.
W rocznicę katastrofy gibraltarskiej, 4 lipca o 9:00 rano rozpoczyna się akcja crowdfundingowa komiksu "Umarłem na Gibraltarze" na portalu Wspieram.to

"Umarłem na Gibraltarze" na Wspieram.to

Komiks przedstawia nieznaną, mroczną stronę drugiej wojny światowej. Maciej Parowski, współtwórca Funky'ego Kovala powiedział o nim: "Długie, ciekawe, oryginalne, kontrowersyjne".

"Umarłem na Gibraltarze" to opowieść o wydarzeniach z 1943 roku dziejących się w Europie, których finałem była śmierć generała Sikorskiego. Naczelny Wódz jest tu postacią drugoplanową, a głównymi bohaterami jest dwójka ludzi: polski kurier oraz enigmatyczna postać, która przybywa z Ameryki do Europy w celu wykonania supertajnej misji.

Komiks pokazuje wojnę w inny niż zazwyczaj sposób. Nie pokazuje zniszczeń, barykad ani matek płaczących po stracie swych synów. Na kolejnych planszach widzimy cyniczną rozgrywkę pomiędzy Aliantami, Niemcami i Sowietami. W tryby tej straszliwej machiny dostała się Polska, której przywódcy i żołnierze znaleźli się w sytuacji bez wyjścia. Muszą podjąć ostateczną rozgrywkę...

"Umarłem na Gibraltarze" to nowy na polskim rynku gatunek historycznego thrillera.
Komiks przesiąknięty mrokiem, brutalnością i cynizmem. A zarazem opowieść o rozpadzie starego świata, ginącego wraz z końcem wojny.

Autorem scenariusza jest Piotr Mańkowski, autor opowieści "Mamy dużo czasu", nagrodzonej w tegorocznym konkursie Muzeum Powstania Warszawskiego. Autorem rysunków jest Tomasz Kleszcz, znany z serii "Kamień Przeznaczenia" oraz "Polskiego Ducha".

"Umarłem na Gibraltarze" na FB

MP


umarlemnagiblartarzedraft

okładka "Umarłem na Gibraltarze"

umgk01

umgk02

umgk03

umgk04

kadry z "Umarłem na Gibraltarze"[ljc]Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-