baner

NEWS

- Zapowiedzi

Egmont odpowiada: Donaldy (kwiecień 2014)


W kolejnej porcji odpowiedzi z forum o komiksach Disneya Egmont zdradza między innymi tematykę najbliższych numerów Mamuta i MegaGiga oraz wyjaśnia kwestie związane z publikacjami komiksów Dona Rosy i Carla Barksa.
A może by wydać serię o Pertwillaby Papersie i/lub Kapitanie Kentucky Dona Rosy?
Gdybyśmy powrócili do publikacji „Komiksów z Kaczogrodu” z historyjkami Dona Rosy, raczej skupilibyśmy się na kaczkach…
Czy byłaby możliwość w tym roku o dodanie do któregoś KD w tym roku jako dodatku (jak w KD 2014-01) któregoś z zeszłorocznych lub ubiegłorocznych numeru "Anders And Extra"? Opcjonalnie innego wydania zawierającego komiksy czterorzędowe nie reprinty.
W tym roku już nie planujemy, ale kto wie… Staramy się badać różne możliwości.
Czy jest szansa na jakieś niekoprodukcyjny numer Giganta, Mamuta lub MegaGigi w 2014 lub 2015 roku?
Niestety, na razie jest to niemożliwe, zarówno w 2014, jaki i 2015 roku. Później obiecujemy wrócić do tego tematu
Jaka będzie tematyka następnego tomu Mamuta i MegaGigi?
Mamut 1 – Dziki Zachód
Mamut 2 – Średniowiecze
MegaGiga 1 – MŚ w Rio
MegaGiga 2 – jeszcze nieznany

Czy będzie w tym roku jakaś okładka Rosy, Barksa lub Tello-Team (dobry pomysł na okładkę rocznicową)?
Staramy się używać okładek przygotowanych specjalnie dla danego numeru – uważamy, że są niezłe i nie ma potrzeby zastępować ich innymi (w dodatku w przypadku okładki stworzonej przez charakterystycznych twórców Czytelnik mógłby się poczuć rozczarowany, nie znajdując w środku ich komiksów…).
Dlaczego nie można publikować w Kaczorze Donaldzie komiksów dłuższych niż 20 stron?
Okazyjnie można, jest to jednak bardzo kłopotliwe ze względów produkcyjnych. Istnieje co prawda możliwość dzielenia historyjek na części, staramy się jednak tego nie robić – głównie ze względu na mniejszą niż kiedyś częstotliwość ukazywania się czasopisma.
Jaki ma wpływ redakcja na to jakie komiksy ukazują się w KD? (czy można wydawać tylko komiksy, które były do roku wcześniej w Anders And czy też komiksy, które były w Danii powiedzmy 5, 10 lat temu?).
Co prawda tylko te pierwsze, ale czasem istnieje możliwość wydania komiksu spoza tej grupy. Oczywiście nie może być on zbyt długi
Czy są planowane w tym roku w KD jakieś komiksy Rosy lub Barksa ? Jeśli tak, to jakie ?
Tak, kilka, np. W/WDC 125 A, W/WDC 152 B, W/WDC 187 A, W/WDC 425 B. Choć nie jesteśmy do końca przekonani, czy dzisiejsi Czytelnicy „Kaczora Donalda” docenią je tak, jak starsi fani.
A może by to wydać: http://www.idwpublishing.com/news/article/2062 ? (Barney Bear by Carl Barks)
To interesująca pozycja dla fanów Barksa, ale sytuacja przedstawia się tu podobnie jak w przypadku Dona Rosy: jeśli postanowimy wznowić serię poświęconą zbiorom prac poszczególnych autorów, niemal na pewno postawimy na kaczki, nie na misie.
Czy jest planowane wydanie jakichś dłuższych komiksów Carla Barksa np. The Golden Helmet, Lost in the Andes, The Old Castle's Secret, Trail of the Unicorn czy Only a Poor Old Man? - są one uznawane za najlepsze w historii komiksy z bohaterami Disneya, szkoda by było gdyby te historie pozostały szerzej nieznane polskiemu czytelnikowi.
Obecnie jedynym czterorzędowym tytułem kaczogrodzkim jest KD, więc dłuższe historyjki Barksa musielibyśmy dzielić… Raczej nie będziemy chcieli tego robić, zwłaszcza że KD jest teraz dwutygodnikiem.
Czy jest szansa na jakieś wydanie specjalne z komiksami Disneya autorstwa Dona Rosy czy też Carla Barksa?
W 2014 niestety nie, natomiast w 2015 wrócimy do tego tematu. Niczego nie można wykluczyć.

Artur Skura, Egmont

Tagi

Egmont Egmont odpowiada odpowiedzi Egmontu


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-