NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Wernisaż wystawy Rafała Tomczaka Otoczaka: Rycerz jutrzenki


W piątek 28 lutego o godzinie 17:00 w Galerii BWA w Jeleniej Górze (ul. Długa 1) odbędzie się wernisaż Rafała "Otoczaka" Tomczaka "Rycerz jutrzenki". Wystawa potrwa do 5 kwietnia 2014 r.
Rafał Tomczak Otoczak. „Rycerz jutrzenki”.
Wernisaż: 28 lutego (piątek), godz. 17.00. Wystawa potrwa do 5 kwietnia 2014 r.

Rafał Tomczak (ur. 1977 r.), artysta podpisujący się pseudonimami Tomazs i Otoczak; rysownik komiksów, grafik, fotograf, twórca wideo. Absolwent jeleniogórskiego Liceum Plastycznego, studiował w Instytucie Sztuki i Kultury Plastycznej na WSP w Zielonej Górze oraz na WSP w Częstochowie. Członek TYNK Gruppe (wraz z m.in. Przemysławem Mateckim i Olafem Ciszakiem). Współtwórca zespołu Płetwonurki Szczurki grającego muzykę eksperymentalną (aktualny skład zespołu: Rafał Tomczak Otoczak, Radosław Elwis Boruszak i Grażyna Wikra Wikierska). Twórca/wydawca kilkudziesięciu art-zinów (komiks, rysunek, poezja, fotografia), m.in. „Czarnego padołu” (siedem numerów) i „Białej brwi”. Twórca wydawanej od 2005 roku serii komiksów dla dzieci pt. „Bi Bułka” (jak dotąd ukazały się trzy albumy).Wieloletni współpracownik magazynu komiksów „Ziniol”. Publikował m.in. w „AQQ”, „Maci Pariadce”, „ Maszinie” oraz w „Ricie Baum”.
Na wystawie zaprezentujemy wybór z twórczości komiksowo – rysunkowej Tomczaka Otoczaka, jego art-ziny oraz klipy wideo przygotowane do muzyki zespołu Płetwonurki Szczurki.

Kurator wystawy: Piotr Machłajewski.

Biuro Wystaw Artystycznych
ul. Długa 1
58-500 Jelenia Góra
75 / 7526669
www.galeria-bwa.karkonosze.com
galeria-bwa [at] krakonosze.com

[Ystad za FB Event]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-