NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Komiks non-fiction w MSK


W najbliższy piątek, 22.02.14, o godzinie 18:30, w Artetece WBP w Krakowie odbędzie się spotkanie poświęcone komiksowi non-fiction.
W najbliższy piątek udamy się na wyprawę śladami twórców odtwarzających i komentujących w komiksach rzeczywistość. Komiks dokumentalny, komiksowe dziennikarstwo, komiks non-fiction łączą dyscypliny pozornie zupełnie sobie obce. Trasa pobiegnie od XIX-wiecznych pionierów aż po współczesnych mistrzów, poprzez dzieła kanoniczne i pogranicza, Nowy Jork i Tybet, wnętrze ludzkiego organizmu, a nawet Polskę. Czy obiektywizm w komiksie jest możliwy? No i po co w ogóle twórcy sięgają po to medium, zamiast po prostu napisać reportaż? To tylko niektóre z pytań, na które w tym kontekście czytelnik musi sobie odpowiedzieć.

Prowadzenie: Łukasz KolenderSpotkanie odbędzie się na drugim piętrze Artetki - agendy Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie, mieszczącej się w budynku Małopolskiego Ogrodu Sztuki. Arteteka jest domeną sztuk wizualnych, gdzie znajduje się liczący ponad 2.000 pozycji zbiór komiksów, a w przyszłości prezentowane będą również: ilustracje książkowe i prasowe, plakaty, street art, fotografie, filmy animowane oraz gry video.

UWAGA: Wejście do Arteteki od ul. Szujskiego!


Małopolskie Studio Komiksu

[Anonimowy Grzybiarz, MSK]

Tagi

Piątkowe spotkania z komiksem


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-