Nowe Teksty

Zbiry z ferajny
Słoński o "The Goon. Tom 2"
Stara, lepsza Liga
Kleszcz o "Liga Sprawiedliwości. Bez Sprawiedliwości"
Nowy, stary Superman
Kleszcz o "Superman. Action Comics #01: Niewidzialna mafia"
Okładka miesiąca: grudzień 2019
Chmielewski wybiera okładkę miesiąca
To nie jest kraj dla pechowych złodziejaszków
Pawełek o "Criminal #01: Tchórz. Lawless"

Zapowiedzi

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

Forum Alei Komiksu

baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Wernisaż wystawy: Kobiety dla demokratycznej (r)ewolucji


Dzisiaj - 13 lutego 2014 - o godzinie 19:00 w poznańskiej Galerii komiksu "Cheap East", (ul. św. Marcin 80/82, CK "Zamek", sala 101) odbędzie się wernisaż wystawy "Women for Democratic (R)evolution" / "Kobiety dla demokratycznej (r)ewolucji". Wystawa będzie czynna do 6 marca.
Zapraszamy serdecznie na jutrzejszy wernisaż wystawy:
Kobiety dla demokratycznej [r]ewolucji

Wernisaż: 13 lutego 2014, godz. 19.00
Galeria komiksu „Cheap East”, ul. św. Marcin 80/82, CK „Zamek”, sala 101.

W Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku odbyły się warsztaty komiksowe „Women for Democratic (R)evolution" / "Kobiety dla demokratycznej (r)ewolucji”, w których uczestniczyło 10 rysowniczek z Egiptu i 20 rysowniczek z Polski. Warsztaty były prowadzone przez międzynarodowy zespół: Jacka Frąsia, Beatę Sosnowską i Mohameda Saleha. Ich tematem była rola kobiet w przemianach społeczno-politycznych w Polsce i Egipcie. Wprowadzeniem do warsztatów była otwarta dyskusja o demokracji, prawach człowieka, równouprawnieniu i różnorodności.

W efekcie warsztatów powstały prace komiksowe, które zaprezentowane zostały na wystawie w siedzibie Nadbałtyckiego Centrum Kultury - Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku.Od 13 lutego 2014 roku do 6 marca prace będzie można zobaczyć w Galerii Komiksu "Cheap East"w Centrum Kultury ZAMEK, ul. Św. Marcin 80/82 w Poznaniu. Zapraszamy serdecznie na otwarcie wystawy, które odbędzie się w dniu 13 luty 2014 o godz 19.00

Projekt jest realizowany przez Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Arteria (Polska) oraz Centrum Kultury i Sztuki Współczesnej Darb 1718 (Egipt) przy wsparciu finansowym Fundacji im. Anny Lindh i jest jednym z wydarzeń realizowanych w ramach 8. Festiwalu Kultur Świata Okno na świat.

Matronat: Feminoteka
Patronat: Comix Grrrlz, Centrala

Wystawa potrwa do 6 marca.
Godziny otwarcia galerii:
wtorek i czwartek: 16.00-18.00
sobota: 13.00-15.00

[Ystad za cheapeast.eu]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-