reklama baner reklama
baner

NEWS

- Ukazały się

"Thorgal" od Hachette


Do sprzedaży trafił pierwszy tom nowej komiksowej kolekcji wydawnictwa Hachette.
Po Wielkiej Kolekcji Komiksów Marvela wspomniany wydawca postanowił wydać kolekcję komiksów z Thorgalem. W marcu zeszłego roku informowaliśmy już o jej próbnym wydaniu. Teraz do kiosków ma trafić kompletna kolekcja, na którą będą się składać 42 tomy. Cena pierwszego z nich wynosi 9,90 zł, drugi będzie można kupić za 19,99 zł, natomiast każdy kolejny to wydatek w wysokości 29,99 zł. Oprócz tytułowej opowieści każdy tom będzie zawierał kilka stron dodatków, w postaci historii powstania komiksu, galerii bohaterów, szkiców itp. Ponadto do każdego albumu dołączona zostanie reprodukcja grafiki autorstwa Grzegorza Rosińskiego.

Więcej informacji o kolekcji znaleźć można na stronie thorgal-kolekcja.pl.

Thorgal #01: Zdradzona czarodziejka

Thorgal #01: Zdradzona czarodziejkaScenariusz: Jean Van Hamme
Rysunki: Grzegorz Rosiński
Wydanie: I
Data wydania: Styczeń 2014
Seria: Thorgal
Tytuł oryginału: Thorgal 1 / La Magicienne trahie
Rok wydania oryginału: 1980
Wydawca oryginału: Le Lombard
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 197 x 270 mm
Stron: 56
Cena: 9,90 zł
Wydawnictwo: Hachette
ISBN: 978-83-7849-965-7[PKP]

Tagi

Thorgal


Komentarze

Sortuj: od najstarszego | od najnowszego

General75 -

Przecież nie są takie same. W wydaniu z Hachette jest 8 dodatkowych stron.
Gdy by był format 215 X 290 mm. to by było to do zaakceptowania dla czytelników...chyba.
Cena okładkowa jest jedynie taka sama, oprócz tomu 1-2 z Hachette.
Jak już pisano na tym forum, Thorgale z Egmont można kupić w promocji taniej niż okładkowa.
Z Hachette obowiązuje cena okładkowa. Jest o tym wzmianka w WKKM i zapewne w Thorgalu też.
Jest faktem, że Thorgala wydaje dwóch wydawców jednocześnie.
Skoro Hachette będzie sprzedawać po 30 złotych, to czy Egmont nie podniesie cenę okładkową swoich. I najważniejsze, czy będzie robił dodruki brakujących tytułów.

Mefisto76 -

>>> Żeby chociaż format komiksu był taki jak z
>>> Egmontu to by miało to sens.
>>>(...) Niepokoi mnie fakt, że jest dwóch wydawców >>> serii.

Wytłumacz proszę jaki (o ile jakikolwiek w ogóle) sens miałoby wydawanie przez dwóch wydawców tego samego komiksu w dodatku jeszcze w tym samym formacie i cenie?

piotrassss -

General75 pisze:Niepokoi mnie fakt, że jest dwóch wydawców serii.


No właśnie, ciekawe jak jest z licencjami w tym wypadku.

ljc -

http://www.uscib.org/?documentID=1676

odpowiedzią może być VAT

kokosz -

6pancerny pisze:I na koniec jeszcze jedna uwaga. W "biednej" Francji podobny starter wydawnictwa w cenie promocyjnej kosztuje zazwyczaj 1.99 eu. Na naszym "bogatym" rynku koszt tego startera to 9.90 zł. Przy obecnym kursie eu, w przeliczeniu, koszt takiego wydawnictwa w najlepszym razie powinien wynosić 8,4 zł. I to jest chyba najlepsza ilustracja do mojej subiektywnej oczywiście oceny, że wydawca traktuje polskich czytelników jak... ciemniaków.


Wiele rzeczy we Francji czy Niemczech jest tańsze niż w Polsce. Na przykład klocki Lego - cena katalogowa w Niemczej jest o kilka procent niższa niz polska cena katalogowa. Nie mówię o cenie odczuwalnej (jak to nazwać?), skoro Niemcy czy Francuzi zarabiają dwa-trzy razy więcej, to wszystko jest dla nich dwa-trzy razy tańsze. Mówię o cenie katalogowej. Skąd to wynika?

Widocznie Polacy to bogaty naród, skoro stać ich na płacenie więcej, niż Niemcy czy Francuzi...

Anonymous -

Ceny sa takie a nie inne przez niskie naklady przeciez. Chyba nie ma w Polsce komiksow wydawanych w nakladzie przekraczajacym 1000 egzemplarzy?

6pancerny -

I na koniec jeszcze jedna uwaga. W "biednej" Francji podobny starter wydawnictwa w cenie promocyjnej kosztuje zazwyczaj 1.99 eu. Na naszym "bogatym" rynku koszt tego startera to 9.90 zł. Przy obecnym kursie eu, w przeliczeniu, koszt takiego wydawnictwa w najlepszym razie powinien wynosić 8,4 zł. I to jest chyba najlepsza ilustracja do mojej subiektywnej oczywiście oceny, że wydawca traktuje polskich czytelników jak... ciemniaków.

General75 -

Cztery albumy wydali Thorgala.
Liczyłem że zrezygnują z tego pomysłu i wezmą się za coś innego.
Żeby chociaż format komiksu był taki jak z Egmontu to by miało to sens.
Jednak wygląda na to że Hachette wie co robi.
Niepokoi mnie fakt, że jest dwóch wydawców serii.
Oby ta reedycja Thorgala z Hachette nie oznaczała, że Egmont podniesie cenę swoich Thorgali.
Wprawdzie Młodzieńcze lata 2 w twardej okładce ma kosztować 30 złotych (okładkowej), ale już Świat Thorgala 40 złotych (okładkowej).
Mam też nadzieję, że ta reedycja nie odbije się na fanach WKKM.
Chociaż WKKM nie kupuję, to dwa tomy widziałem. Dobrze wydane i cena atrakcyjna. 40 złotych za 160 stron.

6pancerny -

Opieram się na (stałej) "promocji", która nie jest niczym innym jak realistyczną ceną rynkową, którą może udźwignąć polski czytelnik. Ale nawet gdybyśmy przyjęli że cena jest na identycznym poziomie, to za tą samą cenę dostajemy od Egmontu solidny twardo-okładkowy, szyty album komiksowy z normalnym formacie, który będzie solidną pozycją w domowej bibliotece, z której oby korzystały kolejne pokolenia czytelników. Natomiast od Hachette otrzymujemy mniejszy format, klejony grzbiet i co mnie szczególnie irytuje... pod legendą "ekskluzywności" i "prezentów" za które koniec końców i tak płaci prenumerator :)

charlie_cherry -

Zapewne Hachette "wynajęło" Egmont do reedycji, tak jak to zrobiło wcześniej z Muchą do WKKM.

Dariusz Żory -

Pewnie to cena pierwszego albumu, ale w moim mieście rozchodzi się jak świeże bułeczki.

Jakie dodatki miały wydania w innych krajach??

oligator1975 -

Tłumaczenie żywcem wzięte z egmontu, nawet liternictwo identyczne.

oligator1975 -

voydd pisze:To jest raczej wydanie dla tych co chcieliby miec calosc pachnaca nowke a nie chca licytowac sie na allegro, czy kupowac starych zuzytych komiksow wydanych przez Egmont lata temu...

Cała seria Thorgala twardookładkowa z egmontu jest bez problemu do kupienia w sklepach internetowych,nowiutkie egzemplarze.
Ja miesiąc temu kupiłem całość na literacka.pl za ok 18 zł za sztukę.

Ystad -

fragsel pisze:
Ystad pisze:
6pancerny pisze:Jeżeli nowy twardo-okładkowy, szyty album Thorgala w normalnym/klasycznym formacie albumu komiksowego, kosztuje obecnie 26,99 zł, to cena 29,99 zł za ten z "Kolekcji Hachette" w mniejszym...


coś Ci się pomyliło. Zarówno HC z Egmontu jak i ten z Haczet kosztują dokładnie tyle samo - 29,99


tyle tylko, że ogarnięty człowiek kupuje komiksy Egmontu ze zniżką...
P: Gdzie zniżka na hatchette?
O: Nigdzie!


jak zapewne przyznasz mi rację zniżki mają się nijak do ceny okładkowej, o której najprawdopodobniej było tutaj mówione.

Ja kolekcji Haczetowej nie bronię. Uważam ją za nietrafioną. Z drugiej strony, będzie w kiosku, jest w TV. może uda się wydawnictwu zarobić na "normalsach" bo w zarobienie na komiksiarzach nie do końca wierze. A to już jest wartością dodaną. Czy się sprzeda czy nie, dobrze robi komiksowi w Polsce.

fragsel -

Ystad pisze:
6pancerny pisze:Jeżeli nowy twardo-okładkowy, szyty album Thorgala w normalnym/klasycznym formacie albumu komiksowego, kosztuje obecnie 26,99 zł, to cena 29,99 zł za ten z "Kolekcji Hachette" w mniejszym...


coś Ci się pomyliło. Zarówno HC z Egmontu jak i ten z Haczet kosztują dokładnie tyle samo - 29,99


tyle tylko, że ogarnięty człowiek kupuje komiksy Egmontu ze zniżką...
P: Gdzie zniżka na hatchette?
O: Nigdzie!

Ystad -

6pancerny pisze:Jeżeli nowy twardo-okładkowy, szyty album Thorgala w normalnym/klasycznym formacie albumu komiksowego, kosztuje obecnie 26,99 zł, to cena 29,99 zł za ten z "Kolekcji Hachette" w mniejszym...


coś Ci się pomyliło. Zarówno HC z Egmontu jak i ten z Haczet kosztują dokładnie tyle samo - 29,99

Anonymous -

To jest raczej wydanie dla tych co chcieliby miec calosc pachnaca nowke a nie chca licytowac sie na allegro, czy kupowac starych zuzytych komiksow wydanych przez Egmont lata temu...

6pancerny -

Również kupiłem i mam podobną, krytyczną, ocenę wydawnictwa. Jeżeli nowy twardo-okładkowy, szyty album Thorgala w normalnym/klasycznym formacie albumu komiksowego, kosztuje obecnie 26,99 zł, to cena 29,99 zł za ten z "Kolekcji Hachette" w mniejszym (kiepska czytelność) formacie, z klejonym grzbietem jest zwyczajnym zdzierstwem i nie rekompensują tego tandetne "prezenty". Reklamowanie przez wydawcę komiksu z klejonym grzbietem jako "ekskluzywne wydanie" świadczy, że w dalszym ciągu polskiego odbiorcę traktuje się jak... ciemniaka, który "kupi" każdy "kit".

Tigana -

Kupiłem z ciekawości. Ładne, solidne wydanie, ale nie przypadł mi do gustu format - mniejszy od A4. Dodatki na końcu tez bez rewelacji - nic nowego tam nie znalazłem. W dodatku w opisie postaci Gandalfa Szalonego znalazły się nieścisłości - oni on nikogo nie obalił przy dojściu do władzy, ani jego nie obalono.
Jak się ktoś skusi na prenumeratę to dostanie dodatkową grafikę, kubeczek (panorama postaci z "Królestwa pod piaskami") oraz koszulkę z Thorgalem i Arricią. Cena kolejnych tomów 29,90 czyli bez rewelacji.

PKP -

W punktach dystrybucji prasy.

Dariusz Żory -

gdzie idzie kupić ???