baner

NEWS

- Zapowiedzi

Wstępne plany KG na 2013 rok


KG potwierdziła oficjalnie, że wyda kolejne komiksy Thomasa Otta, Rutu Modan, Michała Śledzińskiego i duetu Garwol Lipczyński.

Nowożeńcy

NowożeńcyScenariusz: Thomas Ott, Tab Murphy, Thomas Jane
Rysunki: Thomas Ott
Wydanie: I
Data wydania: Maj 2013
Stron: 68
Wydawnictwo: Kultura Gniewu


Para nowożeńców rusza w poślubną podróż. To, co pięknie się zaczyna, szybko zamienia się w prawdziwy koszmar, gdy pijani swoim szczęściem nie dostrzegą stojącego na środku drogi człowieka...

Thomas Ott, znany polskim czytelnikom z „Exit”, czy „Cinema Panopticum”, tym razem stworzył adaptację niezależnego amerykańskiego thrillera. Zrobił to na prośbę jego twórców, którzy podczas prac nad filmem inspirowali się niesamowitym graficznym stylem szwajcarskiego rysownika.

Historia, będąca punktem wyjścia filmowego scenariusza, przepuszczona została przez wrażliwość Thomasa Otta, dając w efekcie kolejny znakomity album mistrza komiksowej grozy.

Thomas Ott jest mistrzem w swoim fachu. Doskonale buduje napięcie i nigdy nie gubi hipnotycznego rytmu opowieści.
Comics Grinder

Od „Nowożeńców” nie można się oderwać. Szczególnie jeśli jest się fanem „Strefy mroku” i horrorów.
Comic Book Movie

To co robi Ott używając tylko czerni i bieli jest niewiarygodne.
Examiner

Ott gra na naszych emocjach, lękach, pragnieniach. Jeśli obraz wart jest tysiąca słów to „Nowożeńcy” równi są tym wszystkim olbrzymim powieściom Stephena Kinga.
Hero Spy

[opis wydawcy]

Zaduszki

ZaduszkiScenariusz: Rutu Modan
Rysunki: Rutu Modan
Wydanie: I
Data wydania: 2013
Wydawca oryginału: Am Oved Publishers Ltd.
Tłumaczenie: Zuzanna Solakiewicz
Druk: kolorowy
Oprawa: miękka
Format: 165 × 235 mm
Stron: 224
Wydawnictwo: Kultura Gniewu
ISBN: 978-83-60915-77-6


Autorka głośnych i nagradzanych na całym świecie „Ran wylotowych” wraca z opowieścią o rodzinach, ich sekretach i tym, jak skomplikowane potrafią być więzy miłości.

Po śmierci swojego syna Regina Segal postanawia zabrać wnuczkę Mikę do Warszawy, by odnaleźć posiadłość, którą jej rodzina straciła podczas II wojny światowej. Jednak po ich przylocie z Izraela Regina zaczyna się dziwnie zachowywać. Odzyskanie dawnej własności przestaje być dla niej priorytetem i Mika czuje, że babka coś przed nią ukrywa. Młoda dziewczyna, odkrywając współczesną Warszawę, odkrywa też wielki rodzinny sekret.

Rozgrywająca się tuż przed Zaduszkami historia pełna jest niespodziewanych zwrotów akcji, humoru i wzruszeń, ale też refleksji nad trudnymi polsko-żydowskimi relacjami. Realizm sąsiaduje tu z sytuacjami absurdalnymi, a psychologicznie skomplikowani bohaterowie z postaciami jak ze slapstickowej komedii. Dzięki tym kontrastom Rutu Modan udaje się stworzyć w „Zaduszkach” niesłychanie żywy, wielowymiarowy świat.

Oszałamiająca książka! Dzięki niezwykłemu talentowi Modan Warszawa wręcz ożywa na stronach „Zaduszek”.
Globe & Mail

Modan ma wyjątkową umiejętność – mówi coś bardzo prawdziwego o ludzkości przy pomocy historii o małych rodzinnych dramatach.
Publishers Weekly

Dobrze napisane i pełne niuansów dialogi dotrzymują kroku świetnej kresce.
Booklist

Misternie skonstruowana historia rodzinna, w której przeplatają się teraźniejszość z przeszłością.
School Library Journal


[opis wydawcy]

Czerwony Pingwin musi umrzeć #1

Czerwony Pingwin musi umrzeć #1Scenariusz: Michał Śledziński
Rysunki: Michał Śledziński
Wydanie: I
Data wydania: 2013
Seria: Czerwony Pingwin musi umrzeć!,
Druk: kolorowy
Oprawa: miękka
Stron: 56
Wydawnictwo: Kultura Gniewu


Najnowszy komiks Michała „Śledzia” Śledzińskiego, autora słynnego „Osiedla Swoboda”, czy „Na szybko spisane”. Tym razem rysownik i scenarzysta zabiera czytelnika w szaloną podróż z załogą statku kosmicznego Śpiący Prosiak.

Jego załoga – kapitan Budo, Momo de Momos, Bebetto oraz Wiśnia – znalazła się w dość nieciekawym położeniu. Po starciu z Papugatą, międzygwiezdnym łotrem i piratem (co nie zawsze idzie w parze) straciła swój statek i będzie musiała bardzo się postarać, żeby go odzyskać. Przy sprzyjających wiatrach być może uratują również System i wszystkie zamieszkujące go stworzenia. Ale to nie jest powiedziane.

Fantastycznie narysowany i pełen niesamowitych przygód „Czerwony Pingwin musi umrzeć” to swoisty hołd Śledzia dla popkultury – animowanych filmów i seriali, gier wideo i oczywiście komiksów. W jego warstwie graficznej widać nawiązania zarówno do mangi, jak i legendarnych albumów Tadeusza Baranowskiego.

Śledziu pojechał. Popłynął. Odleciał. Stworzył zupełnie nowy świat, jak za starych czasów „Parisha” czy „Biegunki”. Świat oderwany od naszej rzeczywistości i obtoczony w panierce z popkulturowych motywów, które wydaje się, że skądś znamy, ale nie mam czasu przypomnieć sobie skąd, bo zaraz dostaję po twarzy czymś nowym.
Motyw Drogi

„Czerwony Pingwin musi umrzeć” naprawdę bawi. Bywa przy tym lekturą całkiem wciągającą. Wrażenie robią pomysłowo zaprojektowany świat i ciekawe postacie.
Komiksomania

„Czerwony pingwin musi umrzeć” pokazuje, że Michał Śledziński potrafi zrobić świetnie narysowany, mainstreamowy komiks fantastyczny.
Outline

To historia, którą mógł wymyślić bohater pierwszego „Na szybko spisane”, czy którykolwiek z chłopaków ze Swobody, kiedy miał te 10 lat.
Aleja Komiksu

Czasy, gdy Michał Śledziński malował shorty w „Secret Service”, „Gamblerze” i „Świecie Gier Komputerowych” już nie powrócą, ale dobrze widzieć, że facet ciągle jest w formie i nadal potrafi dorzucić do pieca.
sPlay

[opis wydawcy]


Chwila jak płomień

Chwila jak płomieńScenariusz: Roman Lipczyński
Rysunki: Paweł Garwol
Wydanie: I
Data wydania: 2013
Druk: czarno-biały
Oprawa: miękka
Format: 160 × 235 mm
Stron: 128
Wydawnictwo: Kultura Gniewu


Autorzy jednego z najlepiej ocenianych komiksowych debiutów ostatnich lat wracają z nowym albumem! Roman Lipczyński i Paweł Garwol, twórcy niezwykłego „Bez końca”, po raz kolejny zabierają czytelników w bardzo nietypową podróż. Tym razem odwiedzimy wnętrze grobu, bardzo niepokojący las czy przepełniony worek od odkurzacza, w którym legowisko urządził sobie krwiożerczy pająk.

A to oczywiście nie wszystkie atrakcje, jakie czekają w tomie „Chwila jak płomień”. Pewien pies pozazdrości ptakom, pewien widz będzie musiał stawić czoła oglądanemu filmowi, a pewien człowiek chce zabić czas, nie wiedząc, że czas potrafi się zemścić...

Autorzy komiksowych nowel, których klimat porównywano w recenzjach do utworów Rolanda Topora, Franza Kafki czy Thomasa Otta znowu grają czytelnikom na nosie. Podsuwają mylne tropy, bawią się konwencjami, igrają z naszymi oczekiwaniami i przyzwyczajeniami. A przy tym intrygują, bawią i straszą.

O pierwszym albumie Lipczyńskiego i Garwola recenzenci pisali:

Czytelnik bez reszty zatapia się w świecie opowieści, gdzie to, co prawdziwe nieustannie flirtuje z tym, co fantastycznie nierealne.
Zeszyty Komiksowe

Polski komiks eksportowy.
Booklips

Pełen świeżych pomysłów.
Komiksomania

Makabra i czarny humor rodzą się tu bezpośrednio na styku codzienności z wyjątkowością.
Dwutygodnik


[opis wydawcy]




[ljc]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-