Nowe Teksty

Zbiry z ferajny
Słoński o "The Goon. Tom 2"
Stara, lepsza Liga
Kleszcz o "Liga Sprawiedliwości. Bez Sprawiedliwości"
Nowy, stary Superman
Kleszcz o "Superman. Action Comics #01: Niewidzialna mafia"
Okładka miesiąca: grudzień 2019
Chmielewski wybiera okładkę miesiąca
To nie jest kraj dla pechowych złodziejaszków
Pawełek o "Criminal #01: Tchórz. Lawless"

Zapowiedzi

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

Forum Alei Komiksu

baner

NEWS

- Konkurs

IV edycja konkursu na ekonomiczny komiks i animację Fundacji FOR


FOR_konkurs_logoJuż po raz czwarty Fundacja FOR Leszka Balcerowicza wraz z bankiem WBK zorganizowała konkurs na komiks i animację o tematyce ekonomicznej. Prace można nadsyłać do 14 sierpnia. Do wygrania jest ponad 10 tysięcy złotych. Aleja Komiksu patronuje temu konkursowi.


EKONOMIA OBRAZKOWA – STWÓRZ HISTORYJKĘ I WYGRAJ NAGRODĘ!

Rusza kolejna edycja projektu edukacji ekonomicznej stworzonego
przez Forum Obywatelskiego Rozwoju w partnerstwie z Bankiem Zachodnim WBK

Już po raz czwarty Forum Obywatelskiego Rozwoju i Bank Zachodni WBK zapraszają twórców komiksów i animacji do udziału w konkursie na prace o tematyce ekonomicznej. Najlepsze z nich zostaną wydane w specjalnym albumie, a ich autorzy otrzymają nagrody pieniężne. Termin zgłoszeń upływa 6 sierpnia 2012 r.

Aby wziąć udział w konkursie, należy stworzyć komiks lub animację komputerową dotyczącą jednego z poniższych tematów:

  • Gospodarka – bogactwo narodów.

  • Polska - zielona wyspa czy Atlantyda?

  • Jak trwale przywrócić wzrost gospodarczy w krajach strefy euro?

  • Uwolnienie zawodów regulowanych - szansa czy zagrożenie?


Celem konkursu jest przedstawienie powyższych zagadnień w przystępnej formie obrazkowej, ciekawej dla odbiorcy w każdym wieku. By ułatwić zadanie autorom, do każdego tematu przygotowano opis merytoryczny.

„Zachęcamy twórców komiksów i animacji do pokazania, jak w ich oczach wygląda świat ekonomii. Podobnie jak w poprzednich edycjach konkursu, nagrodzone prace posłużą jako materiały edukacyjne. Są one lubiane zarówno przez uczniów, jak i nauczycieli – dzięki nim zajęcia z WOSu czy podstaw przedsiębiorczości są dużo ciekawsze i łatwiejsze w zrozumieniu.” – powiedziała Emilia Legieta z Forum Obywatelskiego Rozwoju.

Nagrody w wysokości 5000 zł, 3000 zł i 2000 zł oraz wyróżnienia (300 zł) zostaną przyznane równolegle w dwóch kategoriach – komiksu i animacji.

Wyboru najlepszych prac dokona jury w składzie: prof. Leszek Balcerowicz - Przewodniczący Rady FOR oraz znani rysownicy i satyrycy: Jacek Fedorowicz, Michał Ogórek, Marek Raczkowski, Antoni Rodowicz, Tomasz Leśniak i Rafał Skarżycki – twórcy Jeża Jerzego oraz Artur Adamski z Banku Zachodniego WBK.


„Prace przysyłane na konkurs często zaskakują swą oryginalnością i niekonwencjonalnym potraktowaniem tematu. Szczególnie budujące są te autorstwa bardzo młodych ludzi, którzy do zagadnienia potrafią podejść w sposób dojrzały, a zarazem – pomysłowy. Tym sposobem powstają wyjątkowe, atrakcyjne i skuteczne materiały edukacyjne. Uczniowie sięgają do nich chętnie, gdyż w dużej mierze są one dziełem rówieśników. Znajduje to swój wyraz w języku, stylu, konwencji – często swobodnej, ale zgodnej z normami języka i estetyki.” – powiedział Artur Adamski z Banku Zachodniego WBK.

Prace konkursowe należy przesłać lub dostarczyć osobiście do dnia 14 sierpnia 2012 r. na adres: Forum Obywatelskiego Rozwoju, al. J. Ch. Szucha 2/4 lok. 20, 00-582 Warszawa. Każdy uczestnik konkursu może zgłosić tylko jedną pracę konkursową.

Więcej informacji oraz pełny regulamin konkursu dostępne są na stronie Forum Obywatelskiego Rozwoju: www.for.org.pl

Na stronie organizatora dostępne są również prace nagrodzone w poprzednich edycjach konkursu oraz scenariusze lekcji przygotowane na podstawie wybranych prac przez metodyków z Ośrodka Rozwoju Edukacji przy współpracy z ekonomistami FOR. Poprzez specjalny formularz nauczyciele mogą też bezpłatnie zamówić albumy komiksowe i płyty CD z poprzedniej edycji.

Osoba do kontaktu:
Natalia Wykrota
tel. 22 628 85 11, kom. 609 717 102
e-mail: natalia.wykrota@for.org.pl

Organizator konkursu: Forum Obywatelskiego Rozwoju

Partner konkursu: Bank Zachodni WBK

Patroni konkursu:
Gazeta Wyborcza, Wyborcza.biz, Aleja Komiksu, CENTRALA - Central Europe Comics Art, Gildia.pl

Fundacja FOR


Szczegóły dotyczące konkursu dostępne są na stronie Fundacji FOR.

UPDATE: termin nadsyłania prac został wydłużony z 6 do 14 sierpnia.

[ljc]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-