baner

NEWS

- Galeria

Foty z wystawy Rebelki i Trusta


8inspiracjeWojtek Łowicki, kurator wystawy Jakuba Rebelki i Przemka Truścińskiego na Międzynarodowym Festiwalu Sztuk Wizualnych inSPIRACJE, przygotował krótki fotoreportaż z tego wydarzenia.
Apokalipsa zaczęła się w Szczecinie!

W dniach 1 – 3 czerwca w Szczecinie (Muzeum Narodowe i Galeria 13 Muz) odbył się ósmy Międzynarodowy Festiwal Sztuk Wizualnych inSPIRACJE. Tym razem motywem przewodnim dla uczestniczących artystów była ‘apokalipsa’. Po raz pierwszy swoją osobną prezentację miała sztuka mistrzów reprezentujących komiks polski. Kurator tej części festiwalu Wojciech Łowicki zaprosił do współpracy Przemka Truścińskiego i Jakuba Rebelkę. Prace artystów zostały przyjęte entuzjastycznie przez festiwalową publiczność. A drugiego dnia imprezy o godzinie 13. miało miejsce spotkanie autorskie z Truścińskim i Łowickim. Ostatni opowiedział dodatkowo o niemogącym przybyć w tych dniach na Festiwal Rebelce, przybliżając jego twórczość tym, którzy ze współczesnym komiksem polskim nie zdążyli się jeszcze zapoznać. Nie obyło się bez autografów i pytań o dobre rady, o które prosili Trusta szczególnie młodzi początkujący rysownicy.

A tych, którzy znają i doceniają oraz tych, którzy chcieliby poznać współczesnych mistrzów tego gatunku sztuki zapraszamy raz jeszcze do Szczecina. Wystawy bowiem będzie można oglądać aż do końca wakacji!Prezentujemy kilka fotografii przybliżających komiksowe ekspozycje inSPIRACJI 2012

Wojtek Łowicki4jezdzcy1

4jezdzcy2

4jezdzcy3

4jezdzcy4

4jezdzcy5

4jezdzcy6

4jezdzcy7

4jezdzcy9

4jezdzcy8


Autorem zdjęć jest Wojtek Łowicki.

[ljc]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-