baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Wystawa "Baby's in Blue" w Opolu


mawil_table_sOd niedzieli w Opolu będzie można oglądać plenerową wystawę komiksu Mawila.
Markus „Mawil” Witzel
„Baby’s in Blue“
albo: prawdziwa historia Czerwonych Gitar


Przez cały kwiecień na placu Mikołaja Kopernika w Opolu będzie można oglądać wystawę komiksu Markusa „Mawila” Witzela pt. „Baby’s in Blue albo: prawdziwa historia Czerwonych Gitar”, zorganizowaną przez Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu.

„Baby’s in Blue” to fikcyjna historia Czerwonych Gitar, w której członkowie zespołu sportretowani zostali jako króliki. Cechuje ją spora dawka humoru i liczne analogie z biografią Beatlesów. Bo „Baby’s in Blue” nie należy czytać jak biografii Czerwonych Gitar, lecz jak alternatywną historię zespołu z Liverpoolu. Co by było gdyby chłopcy spotkali się w Gdańsku, nazwali się Czerwone Gitary, z czasem zawojowali wschodnią stronę żelaznej kurtyny… a na domiar wszystkiego byli królikami?

Markus „Mawil” Witzel (ur. 1976 r.) to jeden z najbardziej popularnych niemieckich twórców komiksowych. W swoich pracach idealnie łączy subtelny humor z wątkami autobiograficznymi. Polskich wydań doczekały się, jak na razie, trzy albumy Mawila: „Bend”, „Możemy zostać przyjaciółmi” i „Safari na plaży” (wszystkie wydane przez kulturę gniewu).


Babys_in_blue

Początkowe kadry "Baby's in Blue"


Komiks "Baby's in Blue albo: prawdziwa historia Czerwonych Gitar" Mawil stworzył dla dziennika Der Tagesspiegel. Po polsku można było przeczytać go po raz pierwszy w serwisie Komiksomania, gdzie pojawił się w tłumaczeniu Grzegorza Janusza. W takim też tłumaczeniu pojawi się na wystawie Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Oprócz dużych kadrów w języku polskim, które będą eksponowane na ośmiu planszach, na jednej planszy pojawi się również cały komiks w języku nimieckim i angielskim. Więcej o samym Mawilu można przeczytać na stronie kultury gniewu - jego polskiego wydawcy.

[PKP]

Tagi

Mawil


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-