baner

NEWS

- Galeria

Logikomiks - plansze


WAB_logoPrzykładowe plansze z komiksu "Logikomiks. W poszukiwaniu prawdy". Album powinien ukazać się pod koniec listopada.

Logikomiks. W poszukiwaniu prawdy

Logikomiks. W poszukiwaniu prawdy
Scenariusz: Apostolos Doxiadis, Christos H. Papadimitriou
Rysunki: Alecos Papadatos
Kolor: Annie Di Donna
Data wydania: 30 Listopad 2011
Tytuł oryginału: Logicomix. An Epic Search for Truth
Tłumaczenie: Jarosław Mikos
Wydawnictwo: W.A.B

Logika i szaleństwo. Matematyka i pasja. Wielcy uczeni w poszukiwaniu prawdy absolutnej.
Logikomiks to historia Bertranda Russella – genialnego naukowca wielbiącego logikę, który poświęcił życie próbom odkrycia podstaw matematyki. Ścieżka Russella przecięła się z drogami najwybitniejszych uczonych tamtych czasów: Gottloba Fregego, Georga Cantora czy Kurta Gödla; jego uczniem był Ludwig Wittgenstein.
To opowieść o niezwykłym człowieku, wytrwałej pracy, epokowych odkryciach i dramatycznych porażkach, tocząca się w cieniu wielkiej historii.
Logikomiks to także rzetelna wiedza matematyczna i filozoficzna podana w oryginalnej, przystępnej formie powieści graficznej, a zarazem możliwość podejrzenia warsztatu twórców komiksu, spierających się o kształt swojego dzieła.
Prawa do publikacji kupiły wydawnictwa z ponad dwudziestu krajów, m.in. z Holandii, Włoch, Francji, Brazylii, Chin, Danii, Finlandii, Niemiec, Izraela, Rosji, Hiszpanii i Portugalii.


Matematyka jeszcze nigdy nie była tak ekscytująca!
„The Guardian”

Lektura Logikomiksu jest jak najlepszy wykład uniwersytecki, na który trafia się przypadkiem, ale z zainteresowaniem słucha się go do samego końca.
„The Boston Globe”

To prawdziwa uczta: wspaniale narysowane, barwne i pełne humoru sceny.
„The Telegraph”

Arcydzieło sztuki komiksowej.
„Booklist”

Historii logiki, matematyki i filozofii oraz historii samego Russella nie można było opowiedzieć zabawniej i w sposób bardziej zrozumiały.
„The Spectator”

Logicomix to wciągające dzieło, które przystępnie przedstawia wielkie idee, ale bez nadmiernego ich upraszczania.
„The Washington Post”


Apostolos Doxiadis (ur. 1953) – studiował matematykę na Columbia University w Nowym Jorku i w École Pratique des Hautes Études w Paryżu. Po studiach wrócił do Grecji, gdzie zajął się reżyserią teatralną i filmową. Jest autorem czterech powieści, z których O theios Petros kai e eikasia tou Goldbach (1992) została przetłumaczona na ponad trzydzieści języków. Fascynują go związki między literaturą a matematyką. Christos Papadimitriou – informatyk, studiował na politechnice w Atenach, a następnie na uniwersytecie Princeton. Wykładał na Harvardzie, w Massachusetts Institute of Technology i na Uniwersytecie Stanforda. Obecnie jest profesorem Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley. Za odkrycia informatyczne został uhonorowany Nagrodą Knutha. Oprócz prac naukowych, z których Złożoność obliczeniowa została przetłumaczona na polski, opublikował również powieść o życiu wielkiego matematyka Alana Turinga.

Alecos Papadatos (ur. 1959) studiował ekonomię, ale porzucił finanse na rzecz pracy w dziedzinie animacji filmowej. W latach 1984–1990 pracował w Paryżu dla Les Cartooneurs Associés i Le Studio Ellipse. Gdy powrócił do Grecji, razem z żoną, Annie Di Donną, założył własne studio zajmujące się produkcją filmów, seriali animowanych, reklam oraz komiksów. Annie Di Donna – studiowała grafikę i malarstwo we Francji. Współpracowała z France Animation i Canal Plus.


[opis wydawcy]

Przykładowe plansze:
Logikomiks. W poszukiwaniu prawdy Logikomiks. W poszukiwaniu prawdy Logikomiks. W poszukiwaniu prawdy Logikomiks. W poszukiwaniu prawdy Logikomiks. W poszukiwaniu prawdy Logikomiks. W poszukiwaniu prawdy
[ljc]


Komentarze

Sortuj: od najstarszego | od najnowszego

krakers -

Straszna pikseloza ;/ tekst żyleta ale rysunek masakra.W komiksie też to tak będzie wyglądać ??

endrju -

Faktycznie coś te plansze nie teges. Mam nadzieję, że wnętrze tego komiksu nie będzie wygladać, tak jak zaprezentowane tutaj plansze. Inaczej wydawnictwo ostro przejedzie się na takiej fuszerce, a szkoda bo szykuje się naprawdę dobry komiks. W ogóle ciekawe jaką cenę zaśpiewa wydawnictwo za logikomiks. Na amazonie komiks ten kosztuje 15 bucksów. Mam nadzieje, że Wab nie przesadzi z ceną, no i liczę, że wnętrze komiksu będzie wyglądać normalnie, bo inaczej nikt nie kupi tego komiksu.
Ciekawe czy Wab planuje wydać jakieś inne komiksy, a może logikomiks to ma być taki typowy jednostrzałowiec, oby nie.

ljc -

takie plansze dostaliśmy:( - lepsze jednak takie niż żadne, a jak będą lepsze, to wrzucę:)

WAB ma wydać 366 kadrów Wojdy, ale komiks przekroczył tytułową liczbę kadrów i chyba ciągle powstaje

krakers -

Gildia podała że cena została obniżona do 49,90zł z ponad 60:) Ale jeśli obniżka jest spowodowana taką pikselozą to nie piszę się na to :P

endrju -

No tak, ale nie wiadomo, czy przecena wynika z tej nieszczęsnej pikselozy.
Co ciekawe przyjrzałem sie tym planszom i wydaje mi się, że niektóre strony mają mniejszą pikselozę niż inne. Nie wiem czy mam rację, ale tak mi się wydaje. Dziwna sprawa
5 dych to nie dużo, ale z taką fuszerką komiks na pewno się nie sprzeda. Czy 5 dych to jest cena okładkowa, czy może jest to kwota już po 25 % zniżce?
Moim zdaniem, lepiej niech Wab nie wydaje na początku komiksów polskich autorów, bo może szybko skończyć swoją działalność, a szkoda by było kolejnych interesujących komiksów w stylu logikomiksu

krakers -

To jest cena okładkowa http://www.wab.com.pl/?ECProduct=1208&v=_ ,ze zniżką będzie jeszcze mniej.Ale jak wspomniałem,jeśli obniżka jest spowodowana takim drukiem to nikt tego nie kupi.No ale jak komiks wyląduje na sklepowych półkach to będziemy mądrzejsi.Szkoda że nikt nie potrafi teraz powiedzieć czy to tak wygląda w druku ,człowiek by wiedział jak zaplanować zakupy na DDD :) Ale zastanawia fakt ,że tekst nie jest rozpikselowany.

daniels -

bez przesady, nikt takich plansz nie puściłby do druku.

krakers -

daniels pisze:bez przesady, nikt takich plansz nie puściłby do druku.

Rozumiem ,że nie miałeś do czynienia z 11 tomem polskiej edycji Preachera pt "Salvation". Na końcu tomu umieszczona jest galeria ,wydrukowana w taki właśnie sposób ;/ .Jak widać w Polsce drukuje się i w taki sposób ...

endrju -

Daniels też mam nadzieję, że wab nie puści takiej wtopy, ale u nas nic nigdy nie wiadomo. I faktycznie tekst w dymkach jest normalny. Na Logikomiks ostrzyłem sobie ząbki od dłuższego czasu, ale jeśli tak ma wyglądać polska edycja tego komiksu, to ja podziekuję.
Mam nadzieję, że wab nie zafunduje komiksiarzom wtopy roku.
Cena jest bardzo atrakcyjna. Po 25 % zniżce za 350 stron komiksu zapłacimy 30 pare złociszy, ale no właśnie...

krakers -

Jeśli ktoś miał w rękach egzemplarz Logokomiksu to mógłby się podzielić informacją czy w komiksie też jest taka pikseloza jak na udostępnionych planszach.

endrju -

Krakersie możemy odetchnąć z ulgą. Daniels miał rację, wab nie mógł i nie wypuścił fuszerki,
brawo. Teraz pozostaje nam tylko kupić ten komiks jak najszybciej.