baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Operacja Komiks w Opolu


operacja_komiks1Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu zaprasza serdecznie na wielkie święto komiksu. Mroczne miasto Opole - siedziba Superbohatera Wilqa zamieni się na kilka dni ze Stolicy Polskiej Piosenki w Stolicę Polskiego (i nie tylko) Komiksu!
Program imprezy:

SIN CITY (25.11 o 18:00 - piątek)

Zaczynamy w piątek 25.11 o 18:00 pokazem filmu "Sin City - Miasto Grzechu" w reżyserii Roberta Rodrigueza. Przed pokazem o godzinie o 17:30 widzowie dzięki prelekcji filmoznawcy Małgorzaty Stasiak będą mieli okazję prześledzić romans komiksu i kina.

WYCIĘTE Z KOMIKSU (29.11 o 18:00 - wtorek)

Wyjątkowa gratka dla fanów komiksu o Superbohaterze z Opola pt. "Wilq". Bartosz Minkiewicz - jeden z jego twórców - sprawi, że ściany Galerii ZAMOSTEK zamienią się w strony Wycięte z komiksu. Wernisaż wystawy pod tym właśnie tytułem odbędzie się o godzinie 18:00. Wtedy też zostaną wręczone nagrody laureatom Ogólnopolskiego Konkursu na Komiksową Zakładkę do Książki. W trakcie spotkania wielbiciele sztuki komiksowej będą mieli szansę na zdobycie ciekawych nagród ufundowanych przez naszych sponsorów.

KOMIKS NIE JEST TYLKO DLA DZIECI (30.11 o 18:00 - środa)

W środowy wieczór znawcy komiksu postarają się udowodnić, że komiks nie jest tylko dla dzieci. Na panel dyskusyjny zapraszamy 30.11 o godzinie 18:00. W panelu wezmą udział pasjonaci i eksperci w dziedzinie komiksu: Bartłomiej Janicki, Paweł Panic oraz Łukasz Słoński - doktoranci Uniwersytetu Opolskiego. Spotkanie prowadził będzie znany dziennikarz Radia Opole i NTO Mariusz Jarzombek. Być może uda im się zwalczyć stereotyp, który wiąże gatunek komiksu przede wszystkim z rozrywką dla dzieci, którym nie chce się czytać. Komiks to przecież już nie tylko proste historyjki dla dzieci czy młodzieży, ale pełnoprawna literatura.

Dominika Bilik
Mediateka
Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu
tel. 774548032, 774530503, wew. 301
mbp-opole.art.pl
mediatekaopole.blogspot.com

operacja_komiks


Komentarze

Sortuj: od najstarszego | od najnowszego

AndrewK1 -

Trochę dziwne, że w moim mieście nie ma żadnej wzmianki o tej imprezie. Zero informacji w mediach, a czytam dziennie dwa lokalne dzienniku, nawet lokalne portale o tym nie informują, ani jednego plakatu w kampusach akademickich.

Na całe szczęście na Alei info pojawiło się przed imprezą, więc nawet załapię się.