baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Spotkania Komiksowe w Poznaniu - Bartłomiej Kuczyński


spotkaniakomiksowesledz_plakatJuż w najbliższy czwartek - 24 listopada - o godzinie 18.00 odbędą się kolejne Spotkanie Komiksowe w Poznaniu. Tematem prelekcji będzie "Czas, ruch i zmiany w statycznym medium". Spotkanie poprowadzi Bartłomiej Kuczyński.
Zapraszamy również do zapoznania się z nowym plakatem Spotkań autorstwa Michała Śledzińskiego.
Już za kilka dni odbędzie się kolejne Spotkanie Komiksowe. Jego tytuł to "Czas, ruch i zmiany w statycznym medium".

“Wyobraź sobie, że jesteś w muzeum i oglądasz te wszystkie obrazy. Po jakimś czasie z nudów zaczynasz układać je w opowieść. Albo siedzisz nad 30 kilometrami taśmy filmowej i zajmujesz się wycinaniem bezsensownych klatek, żeby potencjalny hit zamknął się w 3 godzinach projekcji, a widzowie i tak zrozumieli, że jest wart Oskara. Brzmi absurdalnie? A jednak. Wyobraź sobie teraz, że jesteś rysownikiem komiksów i robisz to przez cały czas! Masz cały arsenał środków, trików i tajemnego języka, którym możesz nakłonić czytelnika, aby podążał wraz z historią w takim tempie, rytmie i taką drogą jaką ty zechcesz, a nie jaką źle poprowadzony sam sobie obierze. Na zasadzie obustronnego zaufania i zrozumienia między autorem a czytelnikiem, zachodzi niezwykły proces tworzenia i odbioru komiksu, który umiejętnie przeprowadzony ma w sobie tyle magii, flirtu i uroku, że i jeden i drugi pragnie powtórzyć to doznanie.”

Spotkanie poprowadzi rysownik i scenarzysta komiksowy Bartłomiej “Graphicus” Kuczyński. Autor m.in. webkomiksu “Arctic” oraz innych komiksów publikowanych w licznych antologiach i magazynach.

Zapraszamy 24 listopada na godz. 18:00 do sali nr 103 w budynku Wyższej Szkoły Języków Obcych na ul. Piekary 5 w Poznaniu.

Organizatorzy zapraszają również na swoją stronę internetową spotkaniakomiksowe.pl oraz na profil na Facebooku.


Plakat promujący spotkania wykonał Michał Śledziński.
[Ystad za informacją prasową]

Tagi

spotkania komiksowe w poznaniu


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-