baner

NEWS

- Zagranica

Tydzień w Marvelu #79 - Na filmowo


marvelcomicsplW tym tygodniu sypnęło nowinkami dotyczącymi marvelowych filmów. Nowe informacje dotyczą "The Avengers", oraz kontynuacji "X-Men Geneza: Wolverine", "Iron Man 2" i "X-Men: Pierwsza klasa".

Ale najpierw o komiksach. Serwis Newsarama przepytał obecnego scenarzystę Astonishing X-Men, Grega Paka, o jego pracę nad tytułem. Temat jest bardzo ciekawy, choćby z uwagi na prowokującą okładkę, jaka będzie zdobić numer. (więcej)

Już w styczniu ukaże się pięcioczęściowa miniseria Wolverine and the X-Men: Alpha and Omega pióra Briana Wooda, autora takich serii jak DMZ, Northlanders i nadchodzącego Conan the Barbarian. Komiks zilustrują Mark Brooks i Roland Boschi. Oto co scenarzysta opowiedział o swojej pracy nad tym tytułem. (więcej)

W najnowszym wydaniu cotygodniowej kolumny "X-Position", pojawił się nie jeden, a trzech twórców związanych z mutantami Marvela. Nick Lowe, Daniel Ketchum oraz Jordan D. White, bo o nich mowa, to trzej wydawcy x-tytułów, którzy postanowili rzucić nieco światła na wydarzenia po "Schism". (więcej)

Kolejna odsłona telekonferencji "Marvel Next Big Thing" dotyczyła ogłoszonej właśnie serii Winter Soldier, którą będą tworzyć Ed Brubaker i Butch Guice. Pierwszy numer ma się ukazać w lutym 2012 roku. (więcej)

Jeśli nie mogliście się doczekać zaplanowanego na koniec listopada debiutu miniserii Victor Von Doom Nicka Spencera i Becky Cloonan, to mamy dla Was smutną wiadomość. Marvel zdecydował się anulować projekt o młodzieńczych latach Dooma jeszcze przed ukazaniem się pierwszego numeru. (więcej)

Wiadomo już, kiedy Marvel dokończy wejście w świat cyfrowej dystrybucji komiksów. Wprawdzie już teraz wiele tytułów oferowanych jest w tej formie, ale wydawca nie okazał pewnej stanowczości w adaptacji internetowej dystrybucji. Na początku 2012 roku ma to ulec zmianie. (więcej)

Axel Alonso tym razem nie uraczył nas wieloma nowinkami. Fani Dark Tower [w mniejszym stopniu] i sympatycy Novy oraz Hawkeye'a [w większym stopniu] powinni jednak być szczęśliwi. Do tego jedno zagadkowe zdanie [prawdopodobnie dotyczące Kapitana Marvela] oraz kilka fajnych ilustracji. (więcej)

Reżyser James Mangold deklaruje, że on i scenarzysta Mark Bomback, dokonali agresywnych zmian scenariusza sequela do "X-Men Geneza: Wolverine" i w tej chwili są zadowoleni z wyglądu skryptu. (więcej)

Reżyser Shane Black podzielił się informacjami na temat Mandarina, oraz członków obsady, którzy powrócą w trzecim filmie o Tonym Starku. Wśród nich jest Stan Lee. (więcej)

Black wyjawił jeszcze, że klasyczna i definiująca Tony'ego Starka historia "Demon in a Bottle" nie będzie częścią trzeciego filmu o Iron Manie. (więcej)

Na Wyspach trwa akcja promocyjna wydania DVD i Blu-Ray filmu "X-Men: Pierwsza klasa". Podczas jednego z wywiadów Jason Flemyng, odtwórca roli Azazela, wspomniał o możliwości realizacji sequela do tego obrazu. W kolejny wywiadzie powiedział już, że prace nad scenariuszem są w toku.

Wreszcie podano do powszechnej wiadomości, kto się tym zajmuje. Scenariusz sequela do "X-Men: Pierwsza Klasa" jest pisany przez Simona Kinberga, producenta pierwszego filmu oraz współscenarzystę "X-Men 3: Ostatni Bastion". Kontynuacja w dalszym ciągu będzie opowiadać o losach młodych przyjaciół, Magneto i Xaviera, w pierwszych latach istnienia X-Men. (więcej)

Kompozytor muzyki do filmu "Kapitan Ameryka", Alan Silvestri, napisze ścieżkę dźwiękową do "Avengers". (więcej)

Scenarzysta komiksowy i twórca "Kick-Ass", Mark Millar, otworzył swoje własne studio producenckie Millarworld Productions w rodzinnej Szkocji. Millar będzie miał teraz kontrolę nad własnymi filmowymi projektami oraz serialami. (więcej)

Hotaru - Avalon marvelcomics.pl

Tagi

avalon avengers iron man kick-ass marvel winter soldier wolverine x-men


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-