baner

NEWS

- Zapowiedzi

Biblia Bisleya na BFK 2011


BISLEYWydawnictwo Hanami na swojej stronie poinformowało o wydaniu na Bałtycki Festiwal Komiksu limitowanego albumu "Biblia" Simona Bisleya - jednego z gości tegorocznego Festiwalu.

Biblia - Simon Bisley

Biblia - Simon Bisley
Autor: Simon Bisley
Rysunki: Simon Bisley
Wydanie: I
Data wydania: Czerwiec 2011
Oprawa: twarda
Format: 240 x 320 mm
Stron: 134
Cena: 105 zł
Wydawnictwo: Hanami
ISBN: 978-83-60740-63-7
Nakład: 600 egzemplarzy

Biblia to publikacja zawierająca ilustracje nawiązujące do Starego i Nowego Testamentu, a także tematyki okołochrześcijańskiej. Niezwykle ekspresywne czarno-białe i kolorowe rysunki Simona Bisleya to ciekawa i niepowtarzalna interpretacja tej tematyki często poruszanej przez artystów. Całość uzupełniają teksty z Biblii, w przypadku polskiego wydania są to cytaty z Biblii Gdańskiej z 1632 roku.

Album wydany jest z okazji Bałtyckiego Festiwalu Komiksu – GDAK 2011, na grubym kredowym papierze w limitowanej edycji 600 sztuk (z czego do sprzedaży trafi 530).

Album dostępny będzie podczas BFK – GDAK 2011, ewentualnie później w dobrych sklepach komiksowych.

Simon Bisley urodzony 4.03.1962 roku, brytyjski twórca komiksowy. Współpracował z czołowymi wydawnictwami komiksowymi z USA i Wielkiej Brytanii. Rysował tak znane postacie, jak Batman, Lobo, Sláine czy Judge Dredd oraz przygody grupy X-men. Swój unikatowy styl zaprezentował również w albumie zawierającym ilustracje z Biblii. Oprócz komiksów tworzy też okładki do albumów muzycznych (jego grafiki zdobią między innymi albumy słynnej grupy metalowej Danzig) oraz plakaty filmowe.[Ystad za Hanami]

Tagi

bałtycki festiwal komiksu 2011


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-