Nowe Teksty

Odrzewany lew
Pawełek o animacji "Król lew"
Zbiry z ferajny
Słoński o "The Goon. Tom 2"
Stara, lepsza Liga
Kleszcz o "Liga Sprawiedliwości. Bez Sprawiedliwości"
Nowy, stary Superman
Kleszcz o "Superman. Action Comics #01: Niewidzialna mafia"
Okładka miesiąca: grudzień 2019
Chmielewski wybiera okładkę miesiąca

Zapowiedzi

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

Forum Alei Komiksu

baner

NEWS

- Zapowiedzi

Dzisiaj ukaże się 51 numer Ziniola


Ziniol51"Ziniol nr 51" to jednorazowe wydarzenie, ukazujące się już niebawem, bo za kilka godzin. Będzie można je dostać o godzinie 19.00 na placu Litewskim w Lublinie. Publikacja związana jest z przyjazdem do miasta ekspertów, oceniających kandydatów do ESK 2016. Warto pokibicować samej idei Lublina jako Europejskiej Stolicy Kultury, jak i nowemu, wolontarystycznie wydanemu numerowi magazynu.
"Plac Litewski od Baobabu w kierunku ul. 3 maja do ul. Krakowskie Przedmieście zostanie zajęty przez wielkie płótno z wyrysowanym konturem dłoni na którym lublinianie odcisną swoje dłonie na znak poparcia Lublina w staraniach o tytuł ESK w 2016. Wolną przestrzeń animuje każdy kto przybędzie i zechce się zaprezentować dowolnie na zasadzie pewnej spontaniczności. Wydarzenie poprowadzi Przemysław Buksiński" - tak głosi informacja oficjalna. Przemek Buksiński znany jest wszystkim, którzy byli obecni na pierwszej edycji lubelskiego TRACH!a jako charyzmatyczny prowadzący charytatywną aukcję rysunków komiksiarzy.

"Ziniol" wolną przestrzeń zanimuje za pomocą nowego numeru magazynu. Jest to numer zrobiony w formie gazety; minimalistyczny, bo 4-stronicowy, ale jak najbardziej należący do głównego continuum ziniolowego żywota. Zawarliśmy w nim kilka ciekawych tekstów dotyczących komiksu i Lublina, jak również lubelskich kadrów. Inspiracją była nam podobna edycja "Vormkfasy Classic" Mateusza Skutnika, wydana z okazji wspomnianego już TRACH!a. Gazetka będzie rozdawana dzisiaj od godziny 19.00. Jest bezpłatna. Zapraszamy wszystkich do przyjścia i zamanifestowania swojego poparcia dla Lublina w staraniach o ESK 2016.
Ziniol - Zin #51

Ziniol - Zin #51
Data wydania: 13 Czerwiec 2011
Seria: Ziniol - Zin,
Druk: czarno-biały
Format: A5
Stron: 4
Cena: 0 zł
Wydawnictwo: Niezależne

W numerze:
Komiks:
"Przygody Leszka: Edycja Noc Kultury/ Miasto Poezji" (komiks bilbordowy powstały w Lublinie)

Poza tym:
Skrótowe teksty traktujące o komiksie lubelskim,
Zremasterowany kadr z komiksu "Piwo i knedliczki",
Zapowiedzi komiksów lubelskich twórców, które pojawią się w najbliższym czasie.
[Ystad za Ziniol]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-