baner

NEWS

- Ukazały się

Nowości komiksowe


Egmont - logoOprócz komiksów z "Jeżem Jerzym", do dystrybucji trafiły cztery inne tytuły z wydawnictwa Egmont, w tym kolejny album autorstwa Willa Eisnera.

Baśnie #08: Wilki

Baśnie #08: Wilki
Scenariusz: Bill Willingham
Rysunki: Mark Buckingham, Shawn McManus
Wydanie: I
Data wydania: Marzec 2011
Seria: Baśnie,
Tytuł oryginału: Fables: Wolves
Wydawca oryginału: Vertigo
Tłumaczenie: Krzysztof Uliszewski
Druk: kolor, offset
Oprawa: miękka, kartonowa
Format: 170 x 260 mm
Stron: 128
Cena: 49,99 zł
Wydawnictwo: Egmont

Mieszkająca wśród nas społeczność Baśniowców doświadczyła wielu cierpień zadanych przez odwiecznego wroga, Adwersarza. Przyszedł wreszcie czas, by odpłacić za poniesione krzywdy, a niedoszłemu zdobywcy dać do zrozumienia, że cena najazdu na ten ostatni bastion niepodległej magii nawet dla niego będzie zbyt wysoka. Niestety, jedyny Baśniowiec, który jest w stanie wypełnić taką misję, ukrywa się w odległych, leśnych ostępach. I nawet jeśli uda się go odnaleźć, nie wiadomo, czy zechce podjąć się zadania. Szczęśliwie dla Baśniogrodu, Bigby’ego Wilka po powrocie czeka nie tylko wyprawa poza linie wroga...

BAŚNIE: WILKI to album złożony z zeszytów 48–51 cenionej serii stworzonej przez Billa Willinghama. Ten tom zawiera też zestaw map baśniowych terenów w świecie docześniaków.

[opis wydawcy]

Przykładowe plansze:
Baśnie #08: Wilki Baśnie #08: Wilki


Sandman #05: Zabawa w ciebie (HC, TPB)

Sandman #05: Zabawa w ciebie (HC, TPB)
Scenariusz: Neil Gaiman
Rysunki: Shawn McManus, Colleen Doran, Bryan Talbot, George Pratt, Stan Woch, Giordano
Data wydania: Marzec 2011
Seria: Sandman,
Tytuł oryginału: The Sandman: A Game of You
Wydawca oryginału: DC
Tłumaczenie: Paulina Braiter
Druk: kolor, kreda
Oprawa: twarda
Stron: 192
Cena: 89,99 zł
Wydawnictwo: Egmont

Piąty tom serii uznanej za jedną z najważniejszych w historii światowego komiksu, która opowiada o Władcy Snów, Sandmanie. W tomie znalazły się dwa wydane w miękkiej oprawie w 2004 roku albumy: Zabawa w ciebie, części 1 i 2.

Piękność z Nowego Jorku o imieniu Barbie okazuje się być zaginioną księżniczką jednej z sennych krain. Jej podwładni proszą ją o pomoc w walce z tajemniczym wrogiem – Kukułką. Barbie rusza w pełną niebezpieczeństw podróż do Krainy snu. A w realnym świecie pomaga jej grupa niezwykłych przyjaciół: drag queen, para punkowych lesbijek oraz kilkusetletnia wiedźma.

Cykl Sandman to mroczna, przepełniona horrorem historia ludzkich kontaktów z Sandmanem, Władcą Snów, nieziemską istotą, która wprawdzie nie jest bogiem, ale posiada władzę, o jakiej inni bogowie mogą tylko marzyć – rządzi ludzkimi snami i pragnieniami... A jest to potężna władza, gdyż sny często kierują naszym życiem... a czasem nawet je zastępują.

Liczne nawiązania kulturowe i religioznawcze zawarte w komiksie spowodowały, że Sandman został uznany przez krytykę za dzieło wybitne. Zebrał wiele nagród, m.in. Will Eisner Comic Industry Award, Harrey Award oraz World Fantasy Award, nagrodę zarezerwowaną dla literatury, którą po raz pierwszy w historii otrzymał komiks.

[opis wydawcy]

Przykładowe plansze:
Sandman #05: Zabawa w ciebie (HC, TPB) Sandman #05: Zabawa w ciebie (HC, TPB) Sandman #05: Zabawa w ciebie (HC, TPB)


Sprawa rodzinna i inne historie

Sprawa rodzinna i inne historie
Scenariusz: Will Eisner
Rysunki: Will Eisner
Data wydania: Marzec 2011
Seria: Mistrzowie Komiksu
Oprawa: twarda
Stron: 320
Cena: 89,99 zł
Wydawnictwo: Egmont

Sprawa rodzinna i inne historie to zbiór trzech powieści graficznych z późnego okresu twórczości Willa Eisnera, w których potwierdza swą mistrzowską formę artystyczną.

Sprawa rodzinna to obyczajowa historia, przesycona brutalną prawdą o życiu. Na urodziny do schorowanego ojca zjeżdżają się wszystkie jego dzieci. Jedna z córek pragnie, by rodzeństwo nie tylko wspólnie świętowało, ale i podjęło ważną decyzję. Stopniowo ujawniają się głębokie konflikty, chciwość, próżność, żądza i zazdrość, które zmieniają wizerunek przeciętnej rodziny. Jak w tych okolicznościach zostanie rozwiązana „sprawa rodzinna”?

W Drobnych cudach Eisner przywołuje postaci ze swego dzieciństwa – wuja, który dzięki przekrętom zmienia się z żebraka w biznesmena, szczwanego dzieciaka, potrafiącego na każdym kroku przechytrzyć swych prześladowców oraz parę niepełnosprawnych małżonków, odkrywających prawdziwe szczęście. Te tętniące życiem migawki wywołują wzruszenie, bawią i w niemal filozoficzny sposób mówią, czym jest życie.

Życie na obcej planecie jest opowieścią, która od początku trzyma czytelnika w napięciu. Pewien naukowiec w oddalonej od świata stacji śledzenia obiektów kosmicznych odbiera sygnał radiowy obcego pochodzenia. Uruchamia to lawinę wydarzeń na skalę międzynarodową. W sprawę angażują się politycy, służby specjalne, szefowie wielkiej korporacji, a sytuacja szybko wymyka się spod kontroli.

[opis wydawcy]

Przykładowe plansze:
Sprawa rodzinna i inne historie Sprawa rodzinna i inne historie Sprawa rodzinna i inne historie


Star Wars Komiks Wydanie Specjalne #07 (1/2011): Wojna w nadprzestrzeni

Star Wars Komiks Wydanie Specjalne #07 (1/2011): Wojna w nadprzestrzeni
Scenariusz: John Ostrander
Rysunki: Dave Fabbri, Christian Della Vecchia
Wydanie: I
Data wydania: 2 Marzec 2011
Seria: Star Wars Komiks Wydanie Specjalne,
Wydawca oryginału: Dark Horse
Tłumaczenie: Maciek Drewnowski
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 170 x 260 mm
Stron: 96
Cena: 9,99 zł
Wydawnictwo: Egmont

Komiks Wojna w nadprzestrzeni przedstawia historię ostatniego przed wojnami klonów poważniejszego konfliktu zbrojnego w galaktyce, zwanego wojną Starka. Konflikt rozegrał się na czterdzieści cztery lata przed zniszczeniem pierwszej Gwiazdy Śmierci przez Sojusz Rebeliantów, a jego zaczątkiem stał się niedobór bacty, najskuteczniejszego środka leczniczego w uniwersum Gwiezdnych Wojen.
Wyznaczeni przez Radę Jedi rycerze mieli ochraniać delegację, wysłaną w celu prowadzenia negocjacji i zapobieżenia wybuchowi walk. Na czele grupy stanął Tyvokka, pochodzący z rasy Wookieech członek Rady i mistrz znanego z nowej trylogii filmowej Plo Koona – jednego z najważniejszych bohaterów komiksu. Starania o zażegnanie konfliktu zbrojnego spełzły na niczym. Wojna Starka, choć nie toczyła się na wielką skalę, okazała się dla Jedi – i nie tylko dla nich – sprawdzianem przed wojnami klonów, które wybuchły dwadzieścia dla lata później.

[opis wydawcy]

Przykładowe plansze:
Star Wars Komiks Wydanie Specjalne #07 (1/2011): Wojna w nadprzestrzeni Star Wars Komiks Wydanie Specjalne #07 (1/2011): Wojna w nadprzestrzeni Star Wars Komiks Wydanie Specjalne #07 (1/2011): Wojna w nadprzestrzeni Star Wars Komiks Wydanie Specjalne #07 (1/2011): Wojna w nadprzestrzeni[Karol Wiśniewski]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-