baner

NEWS

- Zagranica

Tydzień w Marvelu #48 - Więcej Thora


MarvelComics.plPremiera filmu pełnometrażowego "Thor" w reżyserii Kennetha Branagha to doskonała okazja na przemeblowanie komiksowego zakątka, w którym zazwyczaj przebywa nordycki bóg piorunów.

W kwietniu, miesiąc przed premierą filmu, wystartuje nowy miesięcznik o jego przygodach Gromowładnego. The Mighty Thor, bo tak został zatytułowany, napisze Matt Fraction, a pierwszą historię zilustruje Olivier Coipel. (więcej)

Również w kwietniu zespół Kieron Gillen-Doug Braithwaite, który poznaliście w serii Thor, zanim przejął go Matt Fraction i Pasqual Ferry, zajmą się Journey Into Mystery, czyli serią Thor ze zmienionym tytułem i zachowaną numeracją. Od numeru 622. poprowadzą Lokiego wprost w wydarzenia "Fear Itself". (więcej)

Event "Age of X" to nie tylko mutanci i ich przygody, które śledzić będziemy na łamach X-Men Legacy i New Mutants. Avengers tej alternatywnej rzeczywistości bliżej poznamy w Age of X Universe, dwuczęściowej miniserii autorstwa Simona Spurriera i Khoi Phama. Scenarzysta opowiedział o swoim podejściu do tego projektu. (więcej)

Sigil, tytuł należący wcześniej do nieistniejącego już wydawnictwa CrossGen, powróci na sklepowe półki w marcu. Marvel, którzy przejął katalog tytułów byłego konkurenta wraz z mariażem z Disneyem, zlecił stworzenie nowej wersji tego komiksu Mike'owi Careyowi i Leonardowi Kirkowi. (więcej)

Wielu spodziewało się takiego obrotu spraw, ale teraz jest to oficjalne - od kwietnia Kieron Gillen będzie jedynym scenarzystą Uncanny X-Men. Matt Fraction żegna się z tą serią. (więcej)

Scenarzysta serii Avengers Academy, Christos Gage, opowiedział trochę o swoich planach co do tego tytułu i jego bohaterów. A będzie się działo. (więcej)

Zaprezentowano nowy trailer miniserii Formic Wars: Burning Earth. Projekt startuje już w lutym i będzie to pierwszy oficjalny prequel nagrodzonej Hugo i Nebulą "Gry Endera" Orsona Scott Carda. Sam pisarz aktywnie brał udział w tworzeniu tej historii. (więcej)

W tym tygodniu Axel Alonso i Tom Brevoort na łamach ostatniej odsłony kolumny "Marvel T&A" opowiadali o tym, jak z "Fear Itself" i Mighty Thor wydawnictwo próbuje dotrzeć do czytelników. Skomentowali też pierwsze zestawienia sprzedaży za cały rok 2010. (więcej)

Niedawno prezentowaliśmy Wam pierwsze zdjęcie Andrew Garfielda w stroju Spider-Mana. Brakowało w nim jednak maski. W tym tygodniu światło dzienne ujrzały zdjęcia prezentujące Ścianołaza w pełnym stroju. (więcej)

Jak twierdzi Matthew Vaughn, zaprezentowany na początku tygodnia teaser z obsadą "X-Men: First Class" nie był to oficjalny materiał i trwa szukanie winnego tak brzydkiego, jego zdaniem, dzieła. By zatrzeć to złe wrażenie udostępniono aż pięć zdjęć i jeden teaser-plakat. (więcej)

Kilka dni później Vaughn udzielił wywiadu "Entertainment Weekly", gdzie opowiedział trochę o tle, na jakim rozgrywać się będzie akcja jego najnowszego filmu. (więcej)

Marvel Studios ogłosiło podpisanie kontraktu z Markiem Baileyem na napisanie scenariusza do filmu "Black Panther". (więcej)

Don Cheadle, który w drugiej części "Iron Mana" wcielił się w Jamesa Rhodesa, udzielił wywiadu MTV. Mowi on w nim o spin-offie "War Machine", zdradza, czy pojawia się w "The Avengers", a także wspomina o Jonie Favreau. (więcej)

Przez pewien czas trwała debata na temat tego, czy sequel kontrowersyjnego "Kick-Ass" pojawi się w kinach. Wygląda na to, że wkrótce się ona zakończy, bowiem powstaje właśnie scenariusz drugiej części. (więcej)

Premiera gry "Marvel vs. Capcom 3" coraz bliżej (15 lutego 2011 roku), więc Capcom jeszcze chętniej zdradza sekrety związane ze swą najnowszą grą. Ujawniono kolejnych dwóch zawodników. Dla zachęty dodamy, że jeden z zawodników nosi maskę w kształcie czaszki. (więcej)

Najnowsza gra z mutantami w roli głównej, "X-Men: Destiny", wciąż pozostaje tajemnicą i niewiadomą. Dlatego redaktorzy "Official Xbox Magazine" udali się do Activision, by metodą pertraktacji, szantażu, bądź przekupstwem, dowiedzieć się czegoś więcej. Co udało im się osiągnąć? (więcej)

Na koniec prezentujemy wyniki plebiscytu podsumowującego ubiegły rok w Marvelu. Oto Wasze Avalony, Zvalony i filmowe Oscary 2010.

Hotaru - Avalon marvelcomics.pl

Tagi

age of x avalon avengers black panther ender's game fear itself iron man kick-ass marvel sigil spider-man thor x-men


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-