baner

NEWS

- Zagranica

Marvel kontra Kirby i inne wieści


marvelcomicsplW ubiegłym tygodniu komiksowym światem wstrząsnęła wiadomość, że Marvel może utracić prawa do części z najbardziej rozpoznawalnych postaci. Jak to często jednak bywa, strach ma wielkie oczy.

Chodzi o kroki prawne, jakie spadkobiercy Jacka Kirby'ego podjęli, by odzyskać prawa autorskie do takich postaci, jak Fantastyczna Czwórka, Captain America, oryginalni X-Men, Iron Man, Thor, a także (wraz ze Stanem Lee) The Avengers, Black Panther, Silver Surfer, Nick Fury, Magneto, Galactus i Doctor Doom. Przez kolejnych kilka lat jednak, Marvel (i Disney) mogą spać spokojnie. (więcej)

Kolumna redaktora naczelnego Marvela Joego Quesady powraca po przerwie, a w najnowszym wydaniu naczelny koncentruje się głównie na wyjaśnieniu, co dzieje się z seriami, które zaginęły w mniej lub bardziej tajemniczych okolicznościach. (więcej)

Eric Shanower i Skottie Young opowiedzieli o pracy nad sequelem gorąco przyjętej przez fanów i krytykę miniserii The Wonderful Wizard of Oz (Czarnoksiężnik z Krainy Oz) na podstawie powieści L. Franka Bauma - The Marvelous Land of Oz (W krainie Czarnoksiężnika Oza). Zaprezentowano też pierwsze plansze z tego projektu. (więcej)

Październik ma być w Domu Pomysłów miesiącem nieumarłych, stąd kolekcja alternatywnych okładek z zombie do wychodzących wtedy zeszytów. (więcej)

Kolejny po War of Kings wielki event w kosmosie Marvela, czyli zaplanowany na listopad Realm of Kings, dostaje coraz więcej publicity. Ukazały się dwa teasery tego wydarzenia – jeden przedstawiający nowego Quasara, a drugi kosmicznych bohaterów w charakterystycznych dla ziemskich Mścicieli pozach. (więcej i więcej)

Coraz wyraźniejszych kształtów nabiera zimowe wydarzenie powiązane ze światem hulków. Fall Of The Hulks, które pojawiło się w grudniowych zapowiedziach, będzie prowadziło do World War Hulks. (więcej i więcej)

Lauren Shuler Donner (producentka wszystkich x-filmów) zdementowała pogłoski, jakoby na początku przyszłego roku miały ruszyć zdjęcia do "X-Men: First Class". Nie oznacza to jednak, że w x-universum panuje zastój. Donner przyznała, że w planie jest powstanie obrazu o młodych mutantach i roboczo miałby się on nazywać "The New Mutants". Szykowana jest także czwarta część X-Men. (więcej)

W dalszym ciągu trwają prace przygotowawcze do filmu o solowych przygodach Deadpoola, w których ostatnimi czasy wziął udział sam Rob Liefield. Do ekipy aktorskiej ekranizacji Thora dołączyli zaś Jaimie Alexander i Colm Feore. (więcej)

Jest wielce prawdopodobne, że David S. Goyer odpowiadać będzie za scenariusz do kontynuacji filmowego Ghost Ridera. Swego czasu stworzył on podwaliny fabuły, ale jego pomysł został odrzucony i porzucony. Teraz miałby powrócić do swoich dawnych wizji i stworzyć zupełnie nową wersję Ghost Ridera. Nicolas Cage nadal jest zaangażowany w produkcję sequela. (więcej)

Pojawiają się pierwsze relacje z planu filmowego sequela filmu "Iron Man". Fani Scarlett Johansson nie powinni ich przegapić. (więcej)

Hotaru - Avalon marvelcomics.pl

Tagi

Marvel


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-