reklama baner reklama
baner

NEWS

- Zapowiedzi

Zobacz Wilq w kolorze!


w_wkNajpopularniejszy polski komiks ostatnich lat już w grudniu będzie dostępny w formie zbiorczego kolorowego wydania! Na zaostrzenie apetytu prezentujemy trzy przykładowe plansze.Jak głosi newsletter strony wilq.pl (nie dostałeś? To się zapisz!) czeka na nas: Sto trzydzieści stron w kolorze i twarda okładka - tak będzie wyglądał wyjątkowy album w którym znajdą się historie z pierwszych czterech zeszytów Wilqa.

W zbiorczym wydaniu znajdą się pierwsze cztery albumy serii oraz kilka premierowych mini-epizodów. Nakład albumu będzie limitowany - komiks będzie można zamawiać przez miesiąc od pierwszego października począwszy. Szczegóły dotyczące albumu i formy sprzedaży zostaną ujawnione w newsletterze, który będzie wysłany właśnie pierwszego października.

Przykładowe plansze:
[Karol Wiśniewski za newsletter wilq.pl]

Tagi

Wilq


Komentarze

Sortuj: od najstarszego | od najnowszego

ljc -

kliknąłem w 1:)

nrt -

Zapowiedziano już reedycje w HC:
Mausa,
Blankets,
Rosińskiego,
a teraz WILQ... jakaś nowa moda czy co?

charlie_cherry -

A podobno komiksy się w Polsce nie sprzedają.

beken_d -

Tych bzdur o rzekomej "ekslusywnosci" HC juz nie daje rady czytac. Twarda okladka jest STANDARTEM, od zarania druku, niczym innym jak wykladnikiem solidnosci. Dopiero po II wojnie swiatowej wprowadzono miekkie okladki, najpierw w tzw.kieszonkowej formie beletrystyke - inaczej mowiac ( bardzo skrotowo) tanie jednorazowki.Ostatnio nawet chyba Kingpin wspominal o kosztach wydawania, HC to tylko 2 zl wiecej w kosztach produkcji. Nic dziwnego, ze wydanie w HC kosztuje minimum 10 zl wiecej, skoro panuje przekonanie ze HC to przywilej milionerow.

charlie_cherry -

Ciekawa opinia, nie patrzyłem na to pod tym kątem. Można jednak stwierdzić na podstawie twojej wypowiedzi, że HC było standardem do czasów II Wojny Światowej. A jako, że większość pozycji od wielu lat wydaje się w miękkiej, to HC siłą rzeczy jest obecnie bardziej ekskluzywny.

Poza tym koszt HC jest bardzo dyskusyjny. To może być 2 złote, a może być i 5 złotych. Wszystko zależy od nakładu, formatu i samego rodzaju tej twardej oprawy.

beken_d -

Konkretnie to chodzi o lata 70 ( okres swiatowego boomu ), gdzie nowa technologia masowej produkcji sprawila, ze ksiazka przestala byc synonimem zamoznosci - po raz pierwszy w historii czlowieka.
Powracajac do komiksu, mam pytanie: co to jest HC? - bo jak dla mnie to nic innego jak grubsza tektura, i tak powinna byc postrzegana!

lion -

gdzie będzie można zamówić wilqa od 1 października, czy na stronce braci minkiewiczów?
Czy ktoś zna cenę tej reedycji
Wilq w kolorze, bardzo jestem ciekawy jak to wyjdzie, tego jeszcze nie grali.
lion