reklama baner reklama
baner

NEWS

- Zapowiedzi

Zapowiedzi kultury gniewu


Wydawnictwo kultura gniewu przedstawiło zapowiedzi na 2005 rok (bliższych terminów póki co nie sprecyzowano).

Pożegnalna Antresolka Profesorka Nerwosolka

Autorzy: Tadeusz Baranowski
80 stron, format A4
Okładka i środek w kolorze, oprawa twarda
Wydawca: kultura gniewu
Rok wydania: 2005
Limitowany nakład: 550 egz.

Komiks można zamawiać pisząc na adres mailowy autora.
Więcej informacji znajdziesz na tej stronie.

Doktor Bryan 2: „Archipelag duszy”

Jakub Rebelka
68 stron, format A4
Okładka kolorowa, środek czarno-biały, oprawa szyto-klejona
Wydawca: kultura gniewu
Rok wydania: 2005

Pamiętasz, jak kiedyś budziłeś się każdego dnia i nie czułeś się sobą? Jak codziennie wydawało ci się, że jeszcze wczoraj byłeś inny? Jak uwierało cię własne zbuntowane ciało, a dzikie myśli opuszczały mózg i przetaczały się przez wnętrzności? Byłeś obcy dla samego siebie. Odbijało się to niekorzystnie na twoich seksualnych stosunkach, towarzyskich kontaktach i życiu społecznym. Aż przyszedł doktor Bryan, rozpruł cię i dobrał ci się do duszy. Pamiętasz?

Pixy

Max Andersson
72 strony, format A4
Okładka kolorowa, środek czarno-biały, oprawa szyto-klejona
Wydawca: kultura gniewu
Rok wydania: 2005

Dwójka młodych ludzi pozbywa się niechcianej ciąży. Wkrótce do ich domu dzwoni usunięty płód i każe sobie czytać bajki przez telefon. Po kilkunastu godzinach czytania bez przerwy niedoszła matka ma dość. Każe swojemu kochankowi odnaleźć namolnego embriona i... zabić go.
Niezwykły świat wykreowany przez Maxa Anderssona, jednego z najsłynniejszych szwedzkich rysowników, zaludniony jest przez takie dziwactwa jak kombinezony do uprawiania bezpiecznego seksu (dość nieskuteczne), farmy krwiożerczych pieniędzy, które robią kupy gdzie popadnie, budynki zjadające lokatorów, agresywne graffiti atakujące budynki i naćpane embriony uzbrojone w bazooki (nie wspominając o przepowiedniach drukowanych na kartonach z mlekiem). To wszystko jest tak przerażające, że aż śmieszne. Ale im bardziej się śmiejemy, tym robi się straszniej.
„Pixy” to pierwszy szwedzki komiks, który doczekał się publikacji w USA. Wydało go tam prestiżowe wydawnictwo Fantagraphics Books.
Do dzisiaj „obrazkowa powieść” Maxa Anderssona ukazała się jeszcze m.in. w Niemczech, Francji, Japonii. Polska jest ósmym krajem, w którym ukaże się „Pixy”, ale pierwszym, w którym komiks ten zostanie przetłumaczony z oryginalnej, szwedzkiej wersji językowej.

[kultura gniewu]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-