baner

Komiks

Komiksowe hity #02 (02/2010): Predator: Modlitwa do niebios

Komiksowe hity #02 (02/2010): Predator: Modlitwa do niebios

Scenariusz: John Astrudi
Rysunki: Javier Saltares
Kolor: Wes Dzioba
Okładka: Raymond Swanland
Wydanie: I
Data wydania: Wrzesień 2010
Seria: Komiksowe hity
Tłumaczenie: Maciej Nowak-Kreyer
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 170 x 260 mm
Stron: 96
Cena: 9,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: ISSN 2081-6405
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
96-stronicowy kwartalnik zawierający komiksy związane z bestsellerowymi grami komputerowymi i przebojami kinowymi. Pismo o szerokiej tematyce: science fiction, fantastyka, horror, akcja, przygoda. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

W tym numerze przedstawiamy komiks Predator: Modlitwa do niebios. Akcja rozgrywa się na wyniszczonym na skutek wojny domowej terytorium wschodnioafrykańskiej enklawy, stającej się polem bezlitosnej rywalizacji dwóch plemion łowców, których okrucieństwo szokuje nawet twardych jak beton amerykańskich najemników. Wojenne pandemonium wciąga w swój wir ludzi oraz toczących bratobójcze walki Yautja, zacierając granice pomiędzy oczywistym z początku podziałem na katów i ofiary. Siłą komiksu jest wartki, pełen niedopowiedzeń scenariusz Johna Arcudiego (Maska, B.P.R.D.), oferujący czytelnikowi wyrazistych bohaterów, duszącą atmosferę osaczenia, nieustanny zapach kaźni oraz konfrontację z czystą grozą. Bezkompromisowa kreska Javiera Saltaresa nie pozostawia złudzeń, że właśnie otrzymaliśmy bilet w jedną stronę do (poza)ziemskiego piekła, w którym mogą przetrwać tylko najsilniejsze i najbardziej bezlitosne jednostki.

Predator: Modlitwa do niebios mimo iż jest zgoła inna opowieścią, dobrze koresponduje z klimatem i wymową filmu Predators Nimróda Antala, który w lipcu tego roku miał swoją premierę w polskich kinach.

Tagi

Komiksowe hity

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-