reklama baner reklama
baner

Komiks

Dzikus

Dzikus

Autor: David Almond
Rysunki: Dave McKean
Data wydania: Maj 2009
Tłumaczenie: Jerzy Łoziński
Druk: kolor
Oprawa: broszurowa zintegrowana
Format: 160x210
Stron: 80
Cena: 25 zł
Wydawnictwo: Wydawnictwo Zysk i S-ka
ISBN: 978-83-7506-317-2
Ściągnij prezentację "Dzikusa" w formacie pdf (480kb).
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Niezwykłe połączenie powieści i komiksu, które zilustrował mistrz komiksu, Dave McKean.

Blue Baker pisze opowiadanie, ale nie o czarownicach, wróżkach i krainach, gdzie wszyscy żyją długo i szczęśliwie, lecz o tym, jak naprawdę jest w życiu. A stało się ono trudne, odkąd umarł mu ojciec, a jego samego - podobnie jak inne dzieci - zaczął dręczyć miejski chuligan, Hopper...

Książki Davida Almonda są zaskakujące i niepokojące, nigdy nie trzymają się ograniczeń tradycyjnej literatury dziecięcej. - "The Guardian"

Dzieło McKeana ma wszystkie przymioty prawdziwej rzeczywistości: jest rozległe, a jednak zwarte, chaotyczne, a jednak zorganizowane, tajemnicze, a jednak rozpoznawalne, komiczne, a jednak poważne. - "Time Magazine"

David Almond jest autorem wielu powieści, opowiadań i sztuk scenicznych dla młodych czytelników, za które otrzymał liczne nagrody, wśród nich Carnegie, Whitebread i Smarties. Dzieciństwo spędził w górniczym Newcastle nad rzeką Thyne. Podobnie jak Blue zna potęgę opowieści: "Zupełnie jakby ta historia czekała, aż do niej siądę. Kiedy już zacząłem, pisała się dalej sama".

Dave McKean to światowej sławy artysta, zdobywca nagród Smarties i The Best Illustrated Book of the Year przyznawanej przez "New York Timesa". Najbardziej znany jest z wieloletniej współpracy z pisarzem Neilem Gaimanem. Oprócz ilustracji tworzy też komiksy, reklamy i okładki płyt. W roku 2005 zadebiutował jako reżyser pełnometrażowym filmem animowanym Lustrzana maska.

Recenzja

Dzikus, Adam "Tigana" Szymonowicz

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-