reklama baner reklama

Nowe Teksty

Bohater, na jakiego nie zasługujemy
Zimiński o 1.tomie "Transmetropolitana"
Obniżenie lotu
Kleszcz o "Superman. Action Comics #02: Powrót do „Daily Planet”
Śladów geniuszu brak
Kleszcz o "RAPP #01: Zaginione dzienniki Tesli"
Wino im starsze…
Kleszcz o "Hellboy. Tom 3: Zdobywca Czerw. Dziwne miejsca"
Jest źle, jest źle, jest źle, jest...
Kleszcz o "Liga Sprawiedliwości #03: Ponadczasowi"

Zapowiedzi

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

Forum Alei Komiksu

baner

Komiks

Epizody z Auschwitz #2: Raport Witolda

Epizody z Auschwitz #2: Raport Witolda

Scenariusz: Michał Gałek
Rysunki: Arkadiusz Klimek
Kolor: Piotr Rosner
Okładka: Tomasz Jędrzejowski
Data wydania: Październik 2009
Seria: Epizody z Auschwitz
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 210x290 mm
Stron: 40
Cena: 25 zł
Wydawnictwo: K&L Press s.c.
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Kolejny album z serii komiksów historycznych o Auschwitz poświęcony jest postaci rotmistrza Witolda Pileckiego. Prapremiera albumu odbędzie się 3 października 2009 r. podczas Międzynarodowego Festiwalu Komiksu w Łodzi (www.komiksfestiwal.com). W programie zaplanowano spotkanie z twórcami i wydawcami serii komiksów historycznych „Epizody z Auschwitz” oraz warsztaty dla scenarzystów.

Postać rtm. Pileckiego można uznać za typową dla pokolenia, które wywalczyło, obroniło i kształtowało II Rzeczpospolitą w latach 1918-1939. Los rtm. Witolda Pileckiego obrazuje sytuację człowieka owładniętego ideą wolnościową w zderzeniu z dwoma totalitaryzmami: nazistowskim i komunistycznym, które odcisnęły swoje piętno na historii XX-wiecznej Europy.

Witold Pilecki walczył w szeregach Wojska Polskiego w wojnie polsko-bolszewickiej 1920 r. Był żołnierzem września 1939 r., członka ZWZ/AK, konspiratorem i ochotnikiem do Auschwitz. Po wojnie uznany za zdrajcę Narodu Polskiego, został zamordowany w więzieniu Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego na Mokotowie. Osią opowieści o losach Pileckiego jest przesłuchanie w kazamatach Urzędu Bezpieczeństwa. W komiksie szczegółowo przedstawiono okoliczności przybycia rtm. Pileckiego do KL Auschwitz, jego ucieczki z obozu oraz rozważane plany ataku na obóz i odbicia więźniów przez Armię Krajową.

Współwydawcą serii jest Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu. Więcej informacji na temat komiksów historycznych znajduje się na stronie projektu: www.epizodyzauschwitz.pl.

[K&L Press s.c.]

Komiks w wersjach obcojęzycznych będzie kosztować 30 zł.

Galerie

Epizody z Auschwitz #2: Raport Witolda Epizody z Auschwitz #2: Raport Witolda Epizody z Auschwitz #2: Raport Witolda Epizody z Auschwitz #2: Raport Witolda

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-